Wpis z mikrobloga

Jest tu ktoś kto zamykał konto w #velobank ? Czy przy wniosku o zamknięcie konta do gry wchodzi dział utrzymania klienta i oferuje coś ciekawego, typu konto oszczędnościowe lub lokata na wysoki procent? Za 2 tygodnie kończy mi się u nich trzy miesięczny okres z kontem oszczędnościowym oprocentowanym na 7% i zastanawiam się, gdzie teraz przesunąć 300k z Velobanku. Jak patrzę na oferty w innych bankach to ciężko raczej liczyć na coś lepszego niż 6%. Już nawet moje konto oszczędnościowe w #toyotabank indeksowane wiborem nie wygląda tak źle, ale tam już mam trochę ponad 100k i więcej nie ma sensu dorzucać, bo powyżej też kwoty drastycznie spada oprocentowanie.

#lokaty #kontooszczedniosciowe #banki
  • 14
  • Odpowiedz
  • 0
@In_thrust_we_trust: Zastanawiam się, czy nie złożyć dyspozycji zamknięcia konta i sprawdzić, czy coś zaoferują. Wydaję mi się, że gdzieś kiedyś czytałem o tym, że przy próbie odejścia oferują coś ciekawego.
  • Odpowiedz
  • 0
@In_thrust_we_trust: Dobra, już wiem o co chodziło, znalazłem na pepperze. Jednak nie przedłużali oprocentowania na koncie oszczędnościowym tylko dokładali 300 zł cashbacku od transakcji:

VeloBank, oferta specjalna "Zostaję i bankuję z Velokontem". Oferta utrzymaniowa po wypowiedzeniu umowy. Można zyskać 300 zł za transakcje kartą (działa doładowanie Revoluta).
  • Odpowiedz
@In_thrust_we_trust drugie? Z tego co się orientuję to nawet pierwsza wypłata w miesiącu to już 30zl. Mówiąc inaczej: 30zl za prowadzenie konta, jeśli nie wypłacisz nic, to 30zl zwracają.
  • Odpowiedz
@bolo2015: mam tam konto oszczędnościowe z różową od ponad roku, a raczej indywidualne oszczędnościowe każde z nas i przerzucamy środki co 3 msc, ogólnie okres karencji jest chyba 1 msc więc możesz nawet w lokatę wrzucić na 1 msc i potem znowu na 3 msc masz 6,5% na oszczędnościowym :D nam przez 1,5 roku zeszło bodajże z 8% na 6,5%, ale dalej jest to najlepsza oferta na rynku jeśli chodzi o
  • Odpowiedz
  • 0
@baczek123: Ostatecznie stanęło na tym, że żona założyła sobie w poniedziałek konto w Velobanku i do niej przenosimy jutro te oszczędności z mojego EKO. Nie ma lepszej oferty niż ta w Velo, podejrzewam że kolejna już edycja (obecna trwa do 1 lutego) EKO może spaść do 5,5-6%. Też tam zaczynałem z oszczędnościami, gdy było jeszcze 8% :-)
  • Odpowiedz
@bolo2015: z tego co widzę to spada co pół roku o 0,5% tak plus minus :) druga sprawa, że dopóki nie sprzedadzą banku to będą mieli najlepsze oprocentowanie na rynku żeby klient do nich przyszedł bo wiadomo banki sprzedają głównie dane :D
  • Odpowiedz