Wpis z mikrobloga

@DK65 z własnego przypadku powiem Ci jak wyglądało ominięcie cła towaru który zamówiłem z Chin.
Zamówiłem coś z CN, maszyna za ok €30 000. Wysłali statkiem, dostałem numer do śledzenia kontenera. Jak tylko przepłynął kanał Sueski i dopłynął do Pireus status kontenera zmieniał się. Otóż kontener został odhaczony jako pusty i do zwrotu. Potem cyk jakimś tirem do Polski, w Polsce miały to 2 albo 3 firmy transportowe aż nadali DB Schenker
Gorbo2004 - @DK65 z własnego przypadku powiem Ci jak wyglądało ominięcie cła towaru k...

źródło: temp_file5382429834244297926

Pobierz
@Gorbo2004 ciekawa sytuacja, ogólnie towar wprowadzany na obszar UE (ciężarówka, statkiem czy samolotem) obejmowany jest obligatoryjnie procedurami celnymi, oczywiście ze bardzo często zaniża sie wartość towarów by zapłacić jak najmniej podatków bo ryzyko kontroli jest zwykle bardzo niskie.
Odnośnie tego fejka to nie rozumiem w jaki sposób posiadanie agencji celnej i biur w Moskwie mają ułatwić handel między Polska/UE a Rosją gdzie mamy masę sankcji a agencje spoza UE nie mogą dokonywać
@DK65 jest jest ale wystarczy mieć kogoś opłaconego w porcie a życie staje się lepsze.

Zgaduje że może towar idzie najpierw przez kraj trzeci np Kazachstan czy Gruzja a potem do Rosji?
@Gorbo2004 proste tam gdzie jest kasa to jest i kombinowanie na dużą skalę, wywożenie towarów do np Kazachstanu i pozniejszy eksport do Rosji jest coraz bardziej powszechne
w jaki sposób posiadanie agencji celnej i biur w Moskwie mają ułatwić handel między Polska/UE a Rosją


@DK65: W żaden. Założenie agencji celnej dla niekaranej osoby z wyższym wykształceniem nie jest żadnym problemem, od zera cała procedura będzie trwała jakieś 1.5 roku (uzyskanie + uznanie uprawnień, założenie dg). Po prostu AGENCJA CELNA dla przeciętnego człowieka brzmi ważnie i poważnie więc informacja staje się bardziej dramatyczna xD