Wpis z mikrobloga

@zapomnialemhaslo: Gdyby Nowacka ogłosiła że prac domowych jest za mało i nauczyciele mają zadawać ich więcej, to głupie k0nfiarstwo pierwsze darłoby mordę że zabiera się dzieciom czas wolny po szkole.
Oni w swojej argumentacji nie kierują się żadnymi logicznymi przesłankami, cała ich ideologia oparta jest na "I oppose the current thing" - stawanie przeciwko wszelkim społecznym zmianom i ściąganie do siebie elektoratu buntu.
  • Odpowiedz
@zapomnialemhaslo: Moim zdaniem przydałoby się kompleksowa reforma edukacji. Rezygnacja z zadań domowych to tam jest jeden z mniejszych kroków do "normalizacji" pracy nauczyciela.
Bo przecież nauczyciele bronią pensum, które wynosi tylko 18h, gdyż przecież oni w wolnych chwilach sprawdzają zadania domowe i prace uczniów. A tak nie powinno być. Nauczyciel podobnie jak każdy inny pracownik w tym kraju powinien mieć 40h pracy w szkole jako etat.
Jeżeli 18h to są godziny
  • Odpowiedz
ale prawica ma bóldupy, że kaszojady nie będą już męczone zadaniami domowymi xD


@zapomnialemhaslo: Swoją drogą to powinno działać tak, że zajęcia lekcyjne powinny być na tyle efektywne żeby nie trzeba było drugiego tyle spędzać nad tym w domu.
A to oznacza że klasy powinny być mniej liczne, a nauczyciele powinni nadawać się do tego co robią, a program powinien być mniej naładowany żeby był na tą pracę czas.
Wtedy zadania
  • Odpowiedz
@markhausen: zgadzam się praktycznie ze wszystkim, ale zastrzegłbym, że czas pracy oraz urlopu dla nauczycieli nie powinien do końca wyglądać tak jak pozostałych pracowników. Powinno być to wyważone i wymiar urlopu dla wszystkich powinnen być większy, niż te 26 dni. Np zwiększyć do 30 dni. W przypadku nauczycieli warto by było zmienić to na zasadzie takiej, jak w niemczech, czyli w ciągu roku szkolnego ferie częściej, ale rzadziej. To tak w
  • Odpowiedz
@zapomnialemhaslo: nie rozumiem o co ta cała chryja, z tego co zrozumiałem to brak pracy domowej będzie tylko w klasach 1-3 a w tych klasach (i w sumie jeszcze w czwartej) nawet nie ma za bardzo nauki, tylko przyswajanie dzieciaków do uczenia się
  • Odpowiedz
cała ich ideologia oparta jest na "I oppose the current thing"


@HrabiaTruposz: no #!$%@?, jak jedyne co potrafią zrobić to krzyczeć "OLABOGA NIC NIE ZMIANIAĆ ZOSTAWCIE JAK JEST" no to co sie dziwić?

Widzieliśmy juz ich próby stworzenia ustawy podatkowej która musie miec w sobie cos więcej niz "#!$%@?, zostaw jak jest"

Analogicznie jak pis potrafił tylko sypac drukowanymi pieniedzmi, tak konfa potrafi tylko protestowąć
  • Odpowiedz
40h pracy w szkole jako etat.


@markhausen: I tyle ma. Ty mylisz pensum dydaktyczne z wymiarem etatu.
Na uczelniach pensum to około 200h. Rocznie. To jest dopiero numer, nie? Mariusz na magazynie wyciśnie tyle w tydzień.
  • Odpowiedz
@hellfirehe wszystko zależy od czlowieka, ja sam np w domu się uczyłem, na lekcjach miałem tryb przetrwanie. Tak już mam, że najlepiej sam ze sobą się uczyłem ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz