Wpis z mikrobloga

#komputery #pc #pytanie

Jak w dzisiejszych czasach kupuje się pc?
Allegro czy sklepy typu X-kom, morele?

Kupują zestaw gotowy czy skadaja samemu w zaciszu piwnicy? Wogole jest sens robić to samemu czy sklep taką usługę ma w cenie? I na ile jeśli już można temu zaufać?

Nie ukrywam że niestandardowo mocny komp potrzebny ale GPU już nieistotne jest.

Są jakieś bieżące zestawienia godne uwagi, analizy pod tym kątem w polskim necie?
  • 10
  • Odpowiedz
@kargulasty: amazon.de i niemieckie sklepy nie wysyłające do polski (trzeba używać pośredników).
składasz samemu bo części zamówisz z kilku różnych miejsc, a polaczkom nie ma co ufać ani dawać zarobić
  • Odpowiedz
@kargulasty: Morele pozwalaja Ci zaplacic za usluge zlozenia kompa ale różnie bywa z np ułożeniem kabli czy chłodzeniem. Ja zawsze kompy sama składałam bo jak coś się #!$%@? to przynajmniej wiem, że to moja wina. Dobór części lepiej na własną rękę bo gotowe składaki wsadzą Ci często lepszą karte ale kiepski procek i masz bottlenecka albo boxowy zasilacz który spadnie pod jakimkolwiek obciążeniem. X-komowe zestawy są szczególnie kiepskie pod tym względem
  • Odpowiedz
@kargulasty: z amazona akurat nie trzeba pośrednika. mówię o typowych sklepach typu alternate.de
tam kupiłem swoją grafikę za 4 z hakiem gdy polactwo próbowało sprzedawać za 8 z hakiem
  • Odpowiedz
  • 1
@kargulasty ale tam ostrożnie z Niemcami. Niewiele osób wie, że np.sprowadzając dysk czy Pendrive na firmę trzeba w PL zadeklarować i opłacić specjalny podatek dla ZPAV.

A jakby ci się nie chciało składać, instalować, ustawiać, konfigurować, aktualizować to zawsze możesz zlecić to profesjonalistom i w tym miejscu polecam się:

#majk3lskladapcty
  • Odpowiedz