Wpis z mikrobloga

#obowiazkowecwiczeniawojskowe Jak "udokumentować" problemy z bólem kręgosłupa w razie potencjalnych wezwań na ćwiczenia. Od roku chodzę mniej więcej regularnie do fizjoterapeuty (na początku co tydzien, teraz co 2-3 tygodnie), byłem u neurologa na 2 wizytach, mam rezonans z opisem z którego wynika, że mam kilka mniejszych wypuklin i jedna przepuklinę. Zakładam, że w wrazie potencjalnego wezwania na ćwiczenia ide do Luxmedu (neurolog + kilka wizyt fizo) + do prywatnej przychodni fizjo do ktorej regularnie chodze i od nich dostaję jakąś dokumentacje medyczna + dołączam rezonans i liczę, że mi odpuszczą ?
  • 5
@przemekLes: I tak i nie, możesz napisać odwołanie do WCR załączając papiery, ale mogą Ci odrzucić tak samo jak i mi, stawiennictwo na ćwiczenia jest obowiązkowe, ale tam już lekarz ocenia Twój stan zdrowia (weź papiery) i może Cie zwolnić - mnie dwukrotnie już zwalniali, jedynym problemem jest to że i tak trzeba jechać do wskazanej jednostki...
Możesz też złożyć podanie o ponowną komisję i zmianę kategorii co też mam zamiar
@przemekLes: Chciałbym żeby to było trollowanie.

Niestety żyjemy w państwie z kartonu gdzie naleciałości z PRL-u są silne a czasem silniejsze niż kiedy był PRL. A wojsko polskie to jest chyba najbardziej archaiczny urząd w Polsce gdzie rządzą leśne dziadki dla których każdy ze schorzeniami to na pewno symulant.
mnie dwukrotnie już zwalniali, jedynym problemem jest to że i tak trzeba jechać do wskazanej jednostki...

Możesz też złożyć podanie o ponowną komisję i zmianę kategorii co też mam


@LegendarnyOdkurzacz: w tej kwestii w każdej armii jest podobny stosunek do tego tematu, i ameryka od rosji się tu bardzo nie różni, jeżeli jesteś w stanie chodzić i trzymać karabin to się nadajesz, jeśli masz jakieś problemy zdrowotne to lepiej się nie