Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się, czy na kolejnym mieszkaniu jest sens oplacac internet stacjonarny. Z internetu korzystam jedynie na laptopie i smartfonie. Sprawdza się udostępnienianie internetu po wifi na laptopa na zasadzie, że mam ustawiona procedurę: Jeśli ładuje to włącz router wifi, router wylacza się po 20min od odłączenia wifi laptopa. Siadam przy biurku, szybko łącze telefon złączem magnetycznym i po włączeniu laptopa jest już dostęp do sieci. Bateria przez ten czas podładuje się do 100proc i zostaje naładowana aż do odłączenia zasilania od telefonu. Czy w ten sposób jakos bardzo szkodzę baterii?

#gsm #telefony #elektronika #smartfony #telefony
#pytanie
  • 12
Bateria przez ten czas podładuje się do 109proc


@cotozazycie: hm ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Jak oglądasz często netlixy i YT w wysokivh rozdzielczosciach to się zdziwisz jak Ci szybko pakiet 100GB wyparuje


@UmbertoDalleMontagne: ja mam np w t mobile yt bezlimitu (i jeszcze jakieś tam inne vod).
@cotozazycie hotspot mam włączony non stop. Telefon zazwyczaj ładuje indukcyjne albo kablem jak potrzebuje szybko.
Też właśnie rozkminiałem kiedyś żeby nie wiązać się umową na internet stacjonarny skoro w telefonie mam 600 GB miesięcznie. Mimo że YT leci w 4k, ściągam gierki z epica czy steama to wystarcza w sumie. No ale ten jeden minus, że jednak baterię degraduje w telefonie. Ale nie ma co płakać w sumie. Za zaoszczędzony hajs będzie
@majkelito-_-: bo udostępniasz ze swojego głównego telefonu którego używasz na co dzień? Ja też ale to dlatego jak pisałem zrobiłbym tak, że telefon włącza hotspot w momencie podłączenia do ładowania wówczas działam na laptopie. Jeśli chcę przenieść telefon to go odłączam od zasilania ale hotspot zostaje włączony. Gdy wyłączam laptopa i telefon nadal jest odłączony od zasilania to po 20min hotspot się wyłącza. W takim układzie przez większość czasu HP byłby
@cotozazycie tak, udostępniam neta z głównego telefonu.

Możesz takie rozwiązanie uskuteczniać, zawsze zaoszczędzisz parę dyszek miesięcznie na abonamencie na sam internet. A bateria w telefonie i tak wieczna nie będzie. Czy ja zajedziesz szybciej czy wolniej to jeden pies.