Wpis z mikrobloga

Tak szczerze mi nie szkoda Igi po tym turnieju dlaczego:
- złe przygotowanie taktycznie, Iga zamiast przygotować się po rywalkę, grała swoje. Idealny przykład to regularne granie na ulubione zagranie Danielle Collins czyli bekhend.
- bardzo mało zmian kierunku serwisu, co było bardzo dobrą bronią Igi, mało serwowała na ciało rywalki.
- dodatkowo brakowało grania płaskim forhendem na takim korcie. Wiem jej chwyt forhendowy jest dostosowany pod topspin i ma mało czasu na czyste zagranie, ale może trzeba zacząć takie rzeczy modyfikować. Na szybkim korcie topspinem się nie wygrywa.
- Noskova była do ogrania i wystarczyło kilka celniejszych uderzeń i byłoby zwycięstwo. Zdecydowało przecież tylko jedno przełamanie.
- Tak jak pisałam kiedyś, bledem było grac w United Cup, 5 spotkań w singlu i 3 w mikscie. Kto z top 10 grał najwięcej przed AO? Świątek i Ostapenko i obie panie dzisiaj odpadają. Formę szykuje się pod szlema.
- na koniec moja refleksja, która pisze co jakiś czas. Iga powinna mieć drugiego trenera, ale takiego co był zawodnikiem ATP/WTA.

To tylko pierwszy etap sezonu, najlepsze przed nami!
#tenis
Madziol127 - Tak szczerze mi nie szkoda Igi po tym turnieju dlaczego:
- złe przygotow...

źródło: F7N56xhXUAAXWdR

Pobierz
  • 9
@Madziol127: Bardzo celne uwagi. Ten mecz Iga mogła wygrać w dwóch setach albo właśnie przegrać tak jak przegrała. Spokojnie mogła w tym drugim przełamać. Przy jednym brejku była duża szansa, ale tak jak zauważyłaś tu więcej rzeczy było nieprzemyślanych
@Madziol127 Iga musi przemyśleć postawę swego najbliższego otoczenia, bo wygląda że otoczyła się gronem "poklepywaczy po plecach" grzejących się w blasku jej osiągnięć.

Dodatkowo mam wrażenie że ma problem typowy osoby "hodowanej" do uprawiania danego sportu: gdy idzie dobrze to rozsmarowywuje rywalki, ale gdy jeden element z jej planu nie działa to potrafi się rozsypać.
W momentach gdy rywalka ją dogania brakuje jej umiejętności improwizacji na korcie, wyszukania planu B.

W wielu
Kto z top 10 grał najwięcej przed AO? Świątek i Ostapenko i obie panie dzisiaj odpadają.


@Madziol127: a czy to nie było tak że przed tą rundą wypadło już więcej zawodniczek z TOP10 niż pozostało?