Wpis z mikrobloga

Co się teoretycznie stanie jeśli nie zapłace podatku belki w wysokości kilkuset k? Skarbówka najpierw wyśle upomnienie, czy jak zobaczą "bogola" to od razu mnie dojadą drakońskimi karami, żebym tylko za duży nie urósł i nic nie miał? Bo nie wiem czy opłaca mi się zmieniać rezydencje, czy nie.

Mam duży pakiet akcji na rynku zagranicznym, którego jeszcze nie scashowałem i nie chce oddawać moich ciężko i uczciwie zarobionych pieniędzy darmozjadom na przejście przez siatkę urzedniczą i defraudacje.

#podatki #skarbowka #prawo #gielda #akcje #finanse #kryptowaluty
  • 23
  • Odpowiedz
@Ynfluencer: zjadą Cię - broker działający w europie oraz każdy bank, który to zobaczy #!$%@? Cię od razu do skarbówki.

Jedyne, co możesz robić to nie sprzedawać i zastawić akcje jako zabezpieczenie pożyczki, której nie musisz spłacać dopóki kapitał + odsetki nie przekraczają umówionej granicy - od tego nie płaci się podatków. Wada jest taka, że odsetki są teraz wysokie, a wartość akcji może spaść i masz margin call, jeśli wziąłeś
  • Odpowiedz
@julian351: Ale ja wiem, że ściganie. Chodzi o to co zrobi. Jak wygląda sankcja w takim przypadku i jak drakońska jest.

Nie oszukujmy się. Pieniądze lepiej dać do niszczarki, albo nimi napalić do polskiego aparatu państwowego, który nie zrobi z nich żadnego pożytku, ewentualnie wszystko pogorszy.
  • Odpowiedz
@suleD: Też jestem na wykopie i inwestuje duże sumy w różnych miejscach, z tego co wiem są tu tacy co jeszcze więcej i na bank nie są zadowoleni, że muszą 19 procent zysku do niszczarki włożyć.
  • Odpowiedz
@Ynfluencer: Najpierw przychodzi upomnienie/3k kary + nakaz napisania listu do naczelnika US gdzie wyraza sie skruche z powodu ,,zapomniecia" zaplaty daniny, tak bylo kiedys, jak jest teraz to niewiem, ale pewnie wszystko zalezy od lokalnego US, jak sie ladnie usmiechniesz to zalatwisz wiecej. Ale nie unikniesz 19% i ewentualnych problemow jesli niebedziesz chcial oddac kasy. Ze skarbowka szarak nie ma szans, lepiej zaplacic niz potem biegac po urzedzie z jednego pokoju
  • Odpowiedz
@Ynfluencer: kiedys mialem 10k zaleglości podatku (nie celowo, zle przy przelewie cyferke wpisalem) to upomnieli się po 3 miesiacach i to nie listownie. Sami sobie pobrali przez komornika (chodzi o vat w tym wypadku). Wyszlo mi w sumie do zaplaty 13k z tym komornikiem
Mogę ci na pw wyslać zeby nie bylo ze wymyślam
  • Odpowiedz
@Ynfluencer: przebakuja o zniesieniu belki, a przynajmniej ograniczeniu do 100k zysku rocznie. Wiec poczekaj rok-dwa i moze cos sie wyklaruje, wtedy sobie wyplacasz do limitu i baja. 19% za swinty spokoj to nie jest duzo.
  • Odpowiedz
@OsSikorskiego: Ale czyli, że co, że będę cierpiał tak? To chcesz mi powiedzieć?

Że wlasną wiedzą, własnymi pieniędzmi i ciezką pracą zarobiłem pieniądze, a ktoś kto nic nie robił i popiardywał w stołek, nie poniósł żadnego ryzyka ma sobie kolosalną sumę tych pieniędzy zabrać ot tak?

Gdybym ja jeszcze miał świadomość, że coś się w tym kraju poprawi, że te pieniądze co ja płacę w podatkach rzeczywiście rozwijają coś w tym
  • Odpowiedz
@essalysolu: Zobaczysz, że nic z tego nie będzie. Żylem kiedyś, Tusku już rządził i też obiecywał obniżanie podatków, a potem nic.

Na razie są tylko realizowane ideologiczne, lewicowe programy Żukowskiej.
  • Odpowiedz
@Ynfluencer: Tez zylem za tuska i jestem w szoku, ze realizuje jakiekolwiek obietnice (akurat te zle XD), ale jak mam pewnosc ze nie rusza nieruchomosci, tak moze sie okazac, ze ta belka przejdzie. Zobacz sobie zeznanie majatkowe KATARZYNA LUBNAUER. ma tam sporo akcji i ona o tym najglosniej krzyczala : ) 5 mld z budzetu to kropla w morzu
  • Odpowiedz
@essalysolu: Dlatego, że ONA ma akcje, czyli myślą tylko o sobie, a nas mają gdzieś. Tak?

Fajny ci nasi politycy, płacimy im takie pensje, a oni nas mają w Ptaszku totalnie i tylko o sobie myślą.
  • Odpowiedz
@Ynfluencer: no a jak myslisz lol. jak politycy maja po kilka mieszkan na wynajem to myslisz, ze wbrew swojemu interesowi wprowadza kataster? Ludzie sa cyniczni, wiec tak trzeba to analizowac
  • Odpowiedz
@Ynfluencer fundacja rodzinna - nic nie płacisz tak długa jak nie zaczniesz wydawać kasy. Dobre gdy chcesz się kasą dzielić z rodziną lub sprzedać akcje i kupić nieruchomość w ramach fundacji. Płacisz podatek tylko jak kasa opuszcza ramy fundacji, chyba 15%. Ale weź doczytaj bo ja już weekend zacząłem i ledwo kojarzę fakty.
  • Odpowiedz
@essalysolu: No ja sobie zdaje z tego sprawę, ale to jest potrójna ironia losu, że wybieramy kogoś kto ma w założeniu i z definicji służyć narodowi i natychmiast jak go tylko wybieramy to zaczyna mieć nas totalnie w doopie i jak taka pazerna czarna dziura pochłaniać, pożerać, robić wszystko pod siebie, a my im jeszcze za to płacimy, a wisienką na torcie jest jeszcze, że prawie połowa zjepów i tak się
  • Odpowiedz
Ale czyli, że co, że będę cierpiał tak? To chcesz mi powiedzieć?


@Ynfluencer: no wiesz, gdzie mieszkasz. Zresztą, nawet jakbyś tu nie mieszkał, to wiele krajów ma podatek od zysków z kapitału. Czasem większe, czasem mniejsze - ale te podatki to standard w większości państw.

Masz na szali z jednej strony: płacę podatek, za resztę żyję w bardzo dobrych warunkach (patrząc, że te kilkaset tysięcy miałoby być podatku, to zysk to
  • Odpowiedz
@Ynfluencer: nie doszukiwalbym sie tutaj winy w graczach, tylko w zasadach gry. Niewazne kogo postawisz przy tym stole, kazdy bedzie zachowywal sie tak samo, wynika to z teorii gier. Kazda jednostka maksymalizuje swoje profity posrednio lub bezposrednio. Nalezy zmienic system, a nie ludzi przy nim. Ale to dyskusja akademicka i mamy na to znikomy wplyw wiec, pzostaje tylko grac najlepiej jak tylko mozemy
  • Odpowiedz
@WhiskyRomeo: fundacja rodzinna to zajebisty koncept, jednakze nowy w polskim prawie. Dochodzi do tego roczne sprawozdanie finansowe, wiec koszty wieksze, ale przy niewielkim kapitale powinno sie to juz spokojnie bilansowac. Dodatkowo nie zajmie tego komornik na poczet majatku prywatnego wiec imho zajebista opcja.
  • Odpowiedz
  • 0
@Ynfluencer postępowanie karno skarbowe. Poczytaj ustawę kodeks karny skarbowy (KKS). Są dwie możliwości albo mandat (jak oczywiście zapłacisz zaległy -niewielki podatek z odsetkami albo postępowanie przed sądem (można iść nawet siedzieć) - w przypadku dużych kwot.
Oprócz tego oczywiście egzekucja zaległego podatku (zajęcie nieruchomości) + odsetki.
  • Odpowiedz