Wpis z mikrobloga

Drodzy mirkowie, czy spotkal sie ktos albo slyszal o przypadku kiedy osoba zaklada dzialalnosc przez portal ceidg.gov.pl i jakims cudem chociaz formularz tego wymaga przezyla wniosek bez wybranej formy opodatkowania. Wlasnie sie dowiedzialem, ze zlozylem taki wniosek i prawdopodobnie bede musial doplacac bo powinienem byc na ryczalcie a jestem na zasadach ogolnych

#dzialalnoscgospodarcza #firma
  • 10
@Salixu: #!$%@?. Wg mnie na stan sprzed ~roku taka sytuacja była możliwa.
Jeżeli nie zaznaczyłeś, to tak jak mówisz, jesteś na skali. Ale szukać kosztów teraz możesz i je doksięgować.
@Salixu
@kuncfot: mógłbyś proszę opowiedzieć więcej co miałeś na myśli pisząc "stan sprzed roku"?

Ja mam taką sytuację, zakładałam jdg na biznes.gov.pl, pamiętam jak dziś, że w punkcie gdzie się zaznaczało formę opodatkowania, był jakiś problem z formularzem i nie moglam tego zaznaczyc, podchodziłam kilka razy do całego tego kreatora, po czym skorzystałam z wyraźnie napisanej opcji: masz czas na osobne oświadczenie do 20 dnia następnego mies. po uzysk. przychodu. zostawiając
@kuncfot w tym narzędziu mam dwie formy - liniowy i ryczałt - zmianę na ryczałt robiłem 10.01.2022 (CEIDG, we wniosku o zmianę zaznaczony ryczałt, zaznaczona cała sekcja formy opodatkowania, wszystko przeszło, data zmiany dałem 10.01 omyłkowo). W międzyczasie żadnych wezwań z US, system dodatkowo pokazuje że (mimo pit-28 za 2022) brakuje pit-36l. Nie mam żadnych spółek procz JDG więc dwie formy nie są mozliwe. Idę to wyjaśnić na początku tygodnia.
@URBN_Rider: nikt Cię nie wezwie jak coś #!$%@?**ś. Najwyżej za rok każą skorygować do tego co zgłosiłeś oficjalnie przed 20.02.22
Data zmiany 10.01 jest ok, inaczej zmiany się nie da wprowadzić.
@kuncfot niektórzy twierdzą że trzeba wpisywać 01.01 jako data powstania zmiany (ale na jakiej podstawie to nie wiem....) choć nigdzie w instrukcjach CEIDG czy US takiej informacji nie znalazłem, przepis w ogóle mówi tylko o wyborze na rok. Zmiana wykonana w terminie a w eUrząd teraz takie cuda się pokazują (nie pamiętam bym w tamtym roku taką informację o braku 36L za 2022 widział w systemie).
@kuncfot najlepsze, że wczoraj to zauważyłem i pół nocy spać nie mogłem, a drugie pół śniło mi się jak w urzędzie byłem się dopytywać... A tu jeszcze półtorej dnia zanim będę mógł faktycznie do urzędu pójść