Wpis z mikrobloga

Firma mówi że rok temu nie zapłacili za mnie składek ZUS przez 3 miesiące - bo im się coś pogmatwało w dokumentach, ja też nie zauważyłem że dostałem na konto niepomniejszoną o składkę kwotę bo pracowałem elastyczne godziny i co miesiąc i tak miałem inną kwote na koncie, teraz mówią że muszę im oddać pieniądze za ten okres składek, musze rzeczywiście to robić? To jest ich błąd, niech sobie wrzucą w koszty
#pracbaza
  • 6
  • Odpowiedz
@secs: zmusic cie chyba nie mogą, jeśli dobrowolnie nie chcesz, mogli by do sądu o bezpodstawne wzbogacenie Cie podać, ale wsumie celowo tego nie przywłaszczyłeś, i wydałeś już dawno, niech odpowiada ten kto zrobił burdel w dokumentach, ty działałeś w dobrej wierze, sami raczej też Ci tego potrącić nie mogą z przyszłych wypłat, no ale ekspertem nie jestem więc nie chcę wprowadzać w błąd, trzeba by poszukać dodatkowego info
  • Odpowiedz
@secs: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-bezpodstawne-wzbogacenie-co-nalezy-wiedziec "Wygaśnięcie obowiązku zwrotu
Obowiązek wydania korzyści lub zwrotu jej wartości wygasa, jeżeli ten, kto korzyść uzyskał, zużył ją lub utracił w taki sposób, że nie jest już wzbogacony, chyba że wyzbywając się korzyści lub zużywając ją powinien był liczyć się z obowiązkiem zwrotu.

Na tle powyższej przesłanki pozwalającej bezpodstawnie wzbogaconemu na uniknięcie zwrotu wzbogacenia, gdy korzyść tą zużyje, powstało wiele kontrowersji i sporów. W orzecznictwie wskazuje się między innymi,
  • Odpowiedz
@Silver86: wyroki - wyrokami, ale w rzeczywistości pracodawca może sobie to na 100 sposobów odbić - niższa podwyżka, odcięcie premii, odcięcie awansu, brak przedłużenia umowy itp.
  • Odpowiedz