Wpis z mikrobloga

@DzonySiara: Tymczasem w tym serialu katastrofa w Czarnobylu to tylko pretekst do pokazania zepsucia systemu polityczno-spolecznego w ZSRR i od pierwszego odcinka jest to wykładane jak kawa na ławę. Trzeba serio oglądać ten serial jednym okiem jednocześnie gotując obiad, żeby myśleć że jego głównym celem jest przedstawienie katastrofy w Czarnobylu.
@DzonySiara: a ja głupi myślałem, że ten serial jest o tym, że zakłamane niedemokratyczne systemy są niezdolne do korekty popełnianych w nich błędów a manipulacje i fałszowanie faktów może doprowadzić do tragedii


@NicolasLatifi: dlaczego krytykujesz PiS? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@DzonySiara: mnie to śmieszy, bo ludzie straszą np. Fukushimą, gdzie właśnie Fukushima jest właśnie SOLIDNYM argumentem za budową EJ xd
Gorąco polecam nagranie pani Sabine o kosztach budowy EJ. Najszybciej taką elektrownię zbudowali japończycy - w 3 lata, a średnia to jest 6 lat, czyli tyle samo co zwykłe inne elektrownie.
smallboobslover - @DzonySiara: mnie to śmieszy, bo ludzie straszą np. Fukushimą, gdzi...
@DzonySiara: Nie ma podstaw do zmiany lokalizacji pierwszej polskiej elektrowni jądrowej na Pomorzu — poinformowało w piątek ministerstwo klimatu i środowiska. Decyzja o lokalizacji elektrowni jądrowej w gminie Choczewo jest ostateczna — podkreślił resort. onuco ;d
a ja głupi myślałem, że ten serial jest o tym, że zakłamane niedemokratyczne systemy są niezdolne do korekty popełnianych w nich błędów a manipulacje i fałszowanie faktów może doprowadzić do tragedii


@NicolasLatifi: Nie doceniasz głupoty przeciętnego odbiorcy. Ten serial znakomicie przekazuje grozę Czarnobyla, a typowy widz utożsami elektrownie atomowe ogółem z groźbą takiej tragedii. Tu nie ma znaczenia, że to błędna interpretacja, emocje>rozum, a poparcie dla atomu w Polsce spadnie, jeśli
#tvn serialem będzie przekonywać ludzie, że elektrownia atomowa jest ujowa...

Ależ to sprytnie wymyślili.


@DzonySiara: to teraz przez 10 lat nie powinni puszczać tego serialu, a potem po uruchomieniu elektrowni jeszcze przez kolejne 20, bo jeszcze urażą nasze delikatne spiskowe prawactwo XD
wy serio macie jakiś gwóźdź w mózgu