Wpis z mikrobloga

@lostname: I może się też okazać, że ten sam dom wybudowany na działce za 450 tysięcy złotych we Wrocławiu na niewielkiej działce, będzie w przyszłości wart więcej niż dom na dużej, tańszej działce 20 km od Wrocławia.
@inga a to napewno. Dużo osób woli szeregówkę z małym ogródkiem, bo masz własny dom, niż mieszkanie. No i utrzymanie domu jest tańsze niż mieszkania.
@lostname: dzieki, dowiedzialem sie czegos nowego, w tym konkretnym przypadku mozna dostac pozwolenie na polowke blizniaka bez zgody sasiada, mpzp wskazuje na zabudowe blizniacza
@inga i moze sie okazac, ze dzialka w centrum miasta za 450k bedzie wiecej warta niz dzialka 30km od pcimia dolnego ( ͡° ͜ʖ ͡°) cena w tej lokalizacji jest 2 razy nizsza niz to co w ogloszeniu i o to chodzi mi
Dużo osób woli szeregówkę z małym ogródkiem, bo masz własny dom, niż mieszkanie. No i utrzymanie domu jest tańsze niż mieszkania.


@lostname: mieszkałeś kiedyś w szeregowce? Gowno porównywalne do mieszkania.
@GeDox tak. Mieszkałem w bloku, dorastalem w szeregówce, później znów w bloku i obecnie w szeregowce od 5 lat. Mieszkanie nawet nie ma podejścia do szeregówki. Nie ma co porównywać. Jak dla mnie mieszkanie nie ma żadnych korzyści nad domem.
Napisz proszę co twoim zdaniem jest nie tak z szeregówką to postaram się rozwiać twoje wątpliwości.
@lostname z szeregówka to jest nie tak, że i tak masz sąsiadów za ścianami i nie zawsze jest dojazd do ogródka, więc jak masz dostawę ziemi albo kostki na Ogródek to trzeba taczkami przez dom wozić albo nosić.
Napisz proszę co twoim zdaniem jest nie tak z szeregówką to postaram się rozwiać twoje wątpliwości.


@lostname: jeden chvj co w bloku, sąsiad słyszy jak żonę rucham. Albo ja sąsiada słyszę.
@GeDox nic nie słychać. Chyba, że sąsiad wierci w ścianie. Prawidłowo zbudowana szeregówka ma osobne ściany oddzielone dylatacja. Pomiędzy mną a sąsiadem jest metr muru plus 10cm styropian. Szeregówki ze wspólną ścianą nie są szeregowkami bo to nie jest osobny dom w zabudowie szeregowej lecz jakaś jego imitacja. Wtedy tak jak piszesz jest jak w bloku i jest lipa. U mnie ruchanie słychać jak walisz przy otwartym oknie latem :)
@pralek z ogródkiem rzeczywiście jest minus. Ale ogród ogarnia się przed remontem. Chociaż fakt drzewo 4m wysokości przeciągałem przez chatę. No i zazwyczaj szeregówka ma mały ogródek wiec za dużo nie musisz targać przez dom. Te z większymi zazwyczaj maja dojścia od tylu ponieważ są ze starszych lat kiedy miedzy szeregami przebiegał pas techniczny.