Wpis z mikrobloga

#offshore #inzynier #budownictwo #praca
Co jest z pracodawcami nie tak powysyłałem masę CV (około 150) do różnych firm offshorowych w Polsce do kilkudziesięciu firm budowlanych. I do tej pory dostałem tylko 1 zaproszenie na rozmowę jako inżynier budownictwa. Mam 2 magisterki (budownictwo i oceanotechnika) sporo certyfikatów w tym oficerski (pokład) i DP advance. I cały czas robię w jednej firmie (jako AB) za około 83.37€ dniówki, czyli jakby to na miesiąc rozłożyć to wychodzi 1250€ (on/off). Ostatnio rozmawiałem z pracodawcą (znajomym [ale nie z mojej branży]) pokazałem mu swoje CV i on na to że przecież połowy czasu nie pracowałem i często zmieniałem pracodawcę (no przecież cały czas mam umowy kontraktowe a firmy powstają by przeprowadzić dany projekt i są rozwiązywane) przez co rekruterzy nie chętnie na to patrzą. Teraz szukam jakiegoś stałego zatrudnienia na lądzie, ale ciągle słyszę, że jestem za stary i w ogóle nie pracowałem (łącznie przepracowałem 2 lata na morzu, czyli 4 lata według kontraktów i 1 rok na lądzie, a mam 28lat). Teraz cały czas szukam firm aby zacząć zarabiać normalne pieniądze i mieć stabilne zatrudnienie, a nie cały czas może pojedziesz a może nie. Do tego cały czas mnie mamią możliwością awansu. I teraz przechodząc do sedna co jest nie tak z pracownicami że nie rozumieją, że praktycznie cały czas pracuję, a oni twierdzą brak doświadczenia/nigdy Pan nie pracował, lub w czym tkwi mój błąd że się nikt nie odzywa.
  • 10
  • Odpowiedz
  • 0
Problem w tym, że znam osoby które nigdy nie byli na budowie czy na statkach a dostawali pracę. I tak nawet bez doświadczenia dostali się na offshore, a znajomość języka i branż stanowczo była poniżej krytyki np. 58% z MARLINS (test z ang) (u mnie 92%) o rozmowie już nie będę wspominał. Co do budownictwa jak jeszcze pracowałem na jednej budowie to za inżyniera budowy (jeden z podwykonawców) zatrudnił chłopaka po pierwszym
  • Odpowiedz
@AdamDE: nawet nie chce mi się pisać o moich doświadczeniach ale tobie radzę jedno: szukaj u zagranicznych pracodawców; u mnie w firmie samego dodatku jest ok 200 funtów na dzień, do tego pensja
  • Odpowiedz
@AdamDE: chcesz robote za €2040 on:off? Od kwietnia podobno €2440 on:off plus medicover premium na caky okres kontraktu? Praca 3/3 weeksy, ja teraz kolo Kopenhagi kopie. Za AB podczepiam barki paroma cumami, co dwie, trzy godziny zmiana barki i nos w #!$%@? telefonie. Masz te robote w najblizsza środe, bo w srody mamy podmianki. Hajsy lepsze niz w OSM na psv i Wilhelmsenie na Ahts, no i europa caly czas. Dawaj
  • Odpowiedz
  • 0
Jak na razie załapałem się w firmie geotechnicznej w Polsce jako inżynier budowy. Szału nie ma i mam zamiar zmienić firmę (mam 6k netto w tym zawarty ryczałt, ale praca po 14h/5). Przynajmniej mam zus opłacony. Jakby porównywać te 2 branże to budowlanka wygrywa, przynajmniej można sobie odpocząć w weekend (legendy głoszą że w niektórych firmach pracują po 8h/9h/5 i jakby zsumować dni wolne na lądzie (weekend/ święta/ i inne dni gdzie
  • Odpowiedz
Teraz szukam jakiegoś stałego zatrudnienia na lądzie, ale ciągle słyszę, że jestem za stary i w ogóle nie pracowałem (łącznie przepracowałem 2 lata na morzu, czyli 4 lata według kontraktów i 1 rok na lądzie, a mam 28lat).


@AdamDE: za stary?
  • Odpowiedz