Wpis z mikrobloga

Siema mirasy, od ponad pół roku jestem bezrobotnym inżynierem. No nie ma &#@?$, nie mogę nigdzie roboty znaleźć, ślę kurikulum wite gdzie się da, nawet do różnych agencji pracy do reichu czy nawet do kraju zielonego liścia na magazyny ( ͡° ͜ʖ ͡°) słychać jedynie świerszcze (chociaż nie, nawet świerszczy nie słychać).

Ale to nie wszystko, nawet do durnego januszexu za 3k/msc mnie nie chcą XD Wszędzie 1/2/3 lata doświadczenia upper cap. Nie wiem, może ten skrót mgr inż. w mojej cefałce ich przeraża i wytwarza w głowach hr-owców obraz ich zguby czyli zwolnienia. Wszędzie w internecie piszą "inżynier w Polsce może sobie wybierać pracodawcę, a nie na odwrót" (XDDD) wybrać to sobie mogę, czy będę dzisiaj siedział cały dzień na jooble, czy na pracuju.

Ja się poddaję, może wy macie jakieś remedium, albo radę, jak walczyć z tą patologią.

#szukampracy #praca #pracazagranica #korposwiat #bezrobocie
  • 29
  • Odpowiedz
@nameless1300: Przeceniasz swoja wartość. Bylo brac ta prace zdobyl byś doświadczenie. Wynająć stancje. Za minimalną przeżyjesz nawet w Warszawie. Albo znaleść druga i dorabiać niektorzy tez tak robią. Albo niech rodzice ci pomagaja i tak cie teraz utrzymują. Wytłumaczyć im ze musisz zdobyć doświadczenie.
Na wykopie kazdy zarabia 15k. Wiadomo oni nie przeżyją za minimalna bo sa przyzwyczajeni do innego standardu życia.

Jak nigdy nie pracowałeś, to jest trudno znaleść pracę.
  • Odpowiedz
Ja się poddaję, może wy macie jakieś remedium, albo radę, jak walczyć z tą patologią.


@nameless1300: tak, trzeba przełknąć gorzką pigułkę, stanąć w prawdzie i przyznać przed samym sobą, że dało się nabrać na "studia techniczne". Potem pokornie złożyć CV do korpo i startować z tej samej pozycji co julka na licencjacie z psychologii, a twoje zadania będą na poziomie gimbazy.
  • Odpowiedz
@NieRozumiemIronii: Ale w tych ogloszeniach masz wymagannia ktore niekonieczne on spelnia jak: perfekcyjny angielski, doskonala znajomosc excela, zdolnosci przywodcze. Do tego konkurecja pewnie duza. Jasne niech próbuje.
Ja tam się nie będę wymodrzal. Podkreslam jedynie nie konsekwencje. Np. Najpierw pisze ze szukal pracy za granicą przez agencje a później że nie mial by za pensje na wynajecie mieszkania. Jest wogole swiadomy ze te kwatery agencyjne to czesto gorsze warunki niż na
  • Odpowiedz