Wpis z mikrobloga

Szukam mądrego człowieka w temacie #thinkpad. Kupiłem w amso T480, wszystko ładnie działa, ładnie wygląda i jest git. Poza jednym faktem. Nie posiada on baterii wewnętrznej, za to mam baterie zewnętrzną, na której laptop nie chce działać. Lampka przy ładowaniu się świeci na pomarańczowo, system pokazuje że ładuje (7%, do pełnego naładowania 10h) ale jak odepnę zasilacz to komputer się wyłącza jakby totalnie nie widział tej baterii. Coś źle robię czy po prostu mam dzwonić do amso w sprawie reklamacji i bez wenwerznej baterii ten laptop nie pójdzie?
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@MercedesBenizPolska tak samo. Zarówno na innych portach jak i na innych ładowarkach. Przy 7% pokazuje czas ładowania 10 godzin, po odpięciu ładowarki wyłącza kompa. Dzwoniłem do amso i kazali nagrać filmik i podesłać na maila i wtedy będą działać.
  • Odpowiedz
@Kwiatkov: miałem podobną sytuację. Bateria wewnętrzna w poleasingowym T480 dość szybko się degradowała i w pewnym momencie okazało się, że ma dosłownie parę procent oryginalnej pojemności. Wtedy (jakieś zabezpieczenie? zwarcie?) okazało się, że laptop nie chce ładować tej zewnętrznej. W trybie uśpionym/wyłączony ładował bardzo powoli, wiele godzin tę zewnętrzną, ale i tak bez podłączonego zasilacza się wyłączał. Bateria zewnętrzna wytrzymywała tylko pobór prądu w trybie uśpienia, ale i tak najwyżej
  • Odpowiedz
  • 0
@wonsz_smieszek napisałem do nich maila co i jak, czekam za odpowiedzią. Jak czegoś nie zadziałają to pewnie wleci zwrot. Swoją drogą, masz jakiś namiar na baterię wewnętrzną? Mam wrażenie że to jest jakiś święty grall i ni uja nie można jej dostać
  • Odpowiedz
@Kwiatkov: szukaj kodem 01AV421. Kupiłem na Allegro jakiegoś najtańszego chińczyka za ok 150 zł, bo chciałem sprawdzić, czy to w ogóle pomoże. Działa, ale bateria od razu miała tylko 70% deklarowanej pojemności ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oryginalne za ponad 4 stówy są.
  • Odpowiedz
  • 0
@NaChMiNick no weź mi nic nie mów :( kupiłem dwa kompy to firmy, zapoeedalaja aż miło. Think pad też działa, no ale bateria po całonocnym ładowaniu pokazuje ładne okrągłe 0
  • Odpowiedz
kupiłem dwa kompy to firmy, zapoeedalaja aż miło


@Kwiatkov: ja to jednak raczej nowe kupuje ale miałem palnąć te 4 to na pewno kupiłem i po sekundzie przypomniał mi się kolejny, i kolejny, już o takich, że komuś powiedziałem by tam sobie kupił nie wspomnę.

Ale dwa lata temu zaczęła się jakaś passa niekończących się porażek i wiecznie coś jest nie tak - reklamuj to bo wcale tanio nie mają
  • Odpowiedz