Wpis z mikrobloga

Co lepsze dla dwóch osób Scythe czy gloomheaven szczęki lwa?

Jakie gry polecacie żebym wkręcił żonę w planszówki? Szukam czegoś dla dwóch osób, bez mega skomplikowanych zasad. Co polecicie?

#grybezpradu
  • 11
  • Odpowiedz
@Wierzbek: Prędzej Gloomhaven, Scythe to Area Control i lepiej jak więcej osób rywalizuje na planszy.
Typowo dla dwóch osób to:
Siedem Cudów Świata: Pojedynek
Tuareg
Hero Realms/Star Realms
Mr Jack
Dice Throne
Keyforge od biedy jak wolicie karcianki
To tak na szybko z tych co mam w domu, @teluch na pewno coś jeszcze poleci
  • Odpowiedz
@Wierzbek: powiem jeszcze tak.. nie ograniczajcie się do gier typowo na dwie osoby ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Spoko są na początek prostsze gry jak Everdell czy Azul - a potem jak znajdziecie kogoś więcej to będziecie mogli grać razem :)
Sam początkowo wychodziłem z takiego założenia, ale potem założyłem grupę planszówkową i na spotkania przychodziło średnio 7 osób ????
  • Odpowiedz
  • 0
@Jacek_Placek_Na_Oleju: Wiesz co, mam ekipę ale chciałbym też mieć coś co nie będzie mnie od niej uzależniać :) Ten Azul to jak znalazł, bo z żoną zakochalismy się w Portugalii i jej wszędobylskiej ceramiki :D Czy Azul może być wersja angielska? tam chyba nie ma wiele tekstu, co?
  • Odpowiedz
@Wierzbek: Typowo na 2 osoby: 7cś Pojedynek, Santorini, Rój, Twilight Struggle, SW: Rebelia, Jaipur, Poprzez Wieki: Droga do Szaleństwa, Pojedynek Ninja
Na więcej graczy, ale lubię zagrać na 2 osoby: Kingdomino (Prehistoria), Everdell, Brzdęk Katakumby, Zamki Burgundii, Kakao, Pory Roku, Takenoko, Star/Hero Realms, Terraformacja Marsa, Terraformacja Marsa Gra kościana,

Poziomy skomplikownaia różne od tych uber łatwych Poprzez Wieki do skomplikowanych Twilight Struggle, SW: Rebelia, ale wierzę w Was ( ͡°
  • Odpowiedz