Wpis z mikrobloga

Dołączyłem do kontraktorni w grudniu ubiegłego roku na stanowisko IT PM, Jestem tam dwa miesiace a nie ogarneli mi ani onboardingu(tylko kilka spotkań o jakichś duperelach typu schemat firmy itp) ani projektow ani dostepow jeszcze. Czy to normalne w duzych korporacjach? Jestem wypożyczony do IBM (tak w sumie do gałęzi ale no w stopce jest) które robi transformacje dla UniCredit. Powinienem mieć #!$%@? i czekać? Lekko mnie ta sytuacja stresuje że nie wiem co mam robić ale to raczej mój charakter, w firmie podobno na wszystko jest czas. Ehh...

#pracait #programista15k
  • 28
@Andrzejek69: tak bywa, kumpel na projekt czekał ROK xd

to znaczy 1 rok na benczu i ciągle nie wiedział czy mu coś przydzielą czy zwolnią - ale chyba za dużo zainwestowali w niego to już trzymali do momentu znalezienia projektu

generalnie tak to często wygląda, dla wielu to jest szokiem ale takie sinusoidy się zdarzają - ładuj baterie bo jak się strumień odblokuje to będziesz miał roboty multum
@Dietetyq: Z tego co widzę po ludziach to mocno popołudniowa robota, piszą maile o 20 np ale do takiej 11 nikt nie odpisze na teamsach. Właśnie nie wiem jak z tym rozłożeniem roboty, ludzie mówią różne opinie :D
@Dietetyq: Tak, Słowaca, Rumunia, Niemcy, Astria, Polska. W skrócie klient (któryś oddział banku) mówi że chce jakiś ficzer albo upgrade i jest zbierany team, mam podłożone wymagania biznesowe i tylko trackować. Dostałem jakiś prosty upgrade hazelcasta jako pierwszy projekt i tylko trackuje postępy ale tam jest 2 devów i cały rollout zaplanowany dla klienta czyli nie robię nic. Nie dostałem w sumie nic więcej bo nic mi nie pokazali.
@Andrzejek69: to są wszystko organizacje przewalające miliardy dolarów - nawet jakbyś miał tam 150 lat siedzieć i nic nie robić to dla nich to nie jest praktycznie żaden koszt

tak więc sobie siedź spokojnie, rób to na co masz ochotę tylko jak ktoś zada pytanie na teams / mail to ładnie odpowiadaj itd. żeby mieli wrażenie że jesteś w stałej gotowości
@Andrzejek69: jak płacą to jeszcze się powinieneś cieszyć a ty narzekasz i problemów szukasz


@bart40404: to jest problem sam w sobie, to że

@Andrzejek69: to są wszystko organizacje przewalające miliardy dolarów - nawet jakbyś miał tam 150 lat siedzieć i nic nie robić to dla nich to nie jest praktycznie żaden koszt


to nie znaczy że nie mogą bo #!$%@?ć bo Google też ma "miliardy dolarów" a #!$%@?ą a
@Boska_Klaudia: ale czym innym są korporacje którym core biznesu jest IT tj. organizacje wytwarzające oprogramowanie - a czym innym bogate organizacje z rozbudowanym działem IT, ale dla których ta domena to nie jest core biznesu

przykład takich korpo to banki, ubezpieczalnie, big farma itd.

tam panują totalnie inne zasady i w nich może być trzymany ziomek od zmiany labelek na FE któremu się płaci 30k od miecha - gdzie w takim
zastój w karierze nigdy nie jest dobry.


@Boska_Klaudia: z takim myśleniem spotykam się u wąskiego grona pasjonatów - a nie u specjalistów 10 lat + doświadczenia w wielkich korpo, gdzie on może się doszkalać ale tylko w czasie pracy gdzie ma to pokryte 100% finansowania od pracodawcy

ludzie mają dzieciaki, inne biznesy i nie będą klikali kodu open source czy czytali blogi techniczne godzinami bo tak wypada

oczywiście przy wywaleniu z
@Dietetyq: biznes liczy pieniądze i to co mówisz i nie jest prawdą.

@Boska_Klaudia: z takim myśleniem spotykam się u wąskiego grona pasjonatów - a nie u specjalistów 10 lat + doświadczenia w wielkich korpo, gdzie on może się doszkalać ale tylko w czasie pracy gdzie ma to pokryte 100% finansowania od pracodawcy


@Dietetyq: ale to ty dzwonisz, nigdzie nie mówiłem że ma się po robocie doszkalać, ale nie robić