Wpis z mikrobloga


Witam Mirki, mam pytanie o dobór Arduino, może ktoś będzie w stanie mi pomóc - ja jeszcze jestem zielony w temacie.

Potrzebuję podłączyć do mikrokontrolera elektryczny silniczek modelarski (jeszcze nie wybrałem modelu). Z racji dużej popularności platformy Arduino chciałbym wybrać jakiś zestawik, może np. z tego sklepu:

http://botland.com.pl/130-arduino

Jaki zestaw powinienem wybrać? Czy oprócz samej płytki trzeba będzie dokupić jeszcze jakieś komponenty? Zależy mi na małych rozmiarach. Będę wdzięczny za każdą odpowiedź :)
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dessann: bierz Arduino Uno R3, to taka podstawowa, najbardziej popularna wersja. Poszukaj na allegro - będzie taniej. Do tego warto dokupić przynajmniej płytkę prototypową (breadboard) i paczkę gotowych kabelków + przyciski i diody na początek do nauki.

Do sterowania silnikiem wystarczy standardowy driver L293D (chyba, że chcesz jakiś bardzo mocny silnik). Do sterowania serwem nie potrzeba niczego, podpina się je bezpośrednio pod Arduino.
  • Odpowiedz
tak, tak, bo z kabelków i przycisków nauczy się elektroniki...


@Micki: a czy kolega pytał o zestaw do nauki elektroniki lub programowania na arduino? Bo mi się zdaje, że chce prosto i szybko podłączyć silniczek i nim sterować, a nie zagłębiać się w temat (tak przynajmniej wynika z jego wpisu). Do tego wystarczy dioda i przycisk, żeby opanować podstawę obsługi, po czym podłączyć silnik.

Leonardo - brak możliwości wymiany uC
  • Odpowiedz
@profesorek92: Leonardo tez moze sluzyc jako programator, mozesz z niego zaprogramowac dowolna atmege, poza tym posiada nowszy mikrokontroler oferujacy wiecej pinow a takze komunikacje usb.
  • Odpowiedz