Wpis z mikrobloga

Chcę sprzedać przedmiot na allegro lokalnie, który nie może zostać dostarczony przez paczkomat itp. ponieważ jest za duży jednocześnie wybierając sprzedaż przez kup teraz. Czy ktoś mi może łopatologicznie wytłumaczyć jak to działa? Czy jest to podobne do OLX?

Przedmiot wystawiam za 1000zł + kurier 50zł
1. Kupujący kupuje za pomocą kup teraz i allegro pobiera od niego pieniądze.
2. Ja wysyłam przedmiot i podpinam numer przesyłki w zamówieniu.
3. Kiedy dostanę wypłatę za przedmiot? Czy kupujący musi to tak samo potwierdzić jak na OLX?
4. Dostanę wypłatę 1000zł - prowizja allegro, czy 1050zł - prowizja allegro?

#allegro #olx
  • 7
@wee2: organizujesz wysyłkę sam - dostajesz kwotę 1050 PLN i od tego potem płacisz prowizję. Wypłatę dostajesz w momencie jak kupujący przeleje kasę.
via Wykop
  • 0
@Colek: Tzn. wypłatę dostaję praktycznie w momencie kupienia? A co jeśli bym nie wysłał paczki lub w paczce znajduje się niewłaściwy przedmiot?
A co jeśli bym nie wysłał paczki lub w paczce znajduje się niewłaściwy przedmiot?


@wee2: Koleś rozpocznie spór. Allegro zwróci mu kasę i ściągnie ją z ciebie. Jeśli dostarczysz niewłaściwy przedmiot i nie przyjmiesz zwrotu, to tak samo tyle że przedmiot zostanie u klienta.
Klient jest na Allegro dobrze chroniony.
@wee2: Nie. Jeśli grzecznie przeprowadzisz rozmowę, będziesz np. negocjował obniżkę ceny albo po prostu powiesz że w takim razie anulujemy transakcję i niech typ odsyła przedmiot to nic nie tracisz. Nawet koszty aukcji chyba Allegro zwróci. Daj w opisie aukcji że kupujący odsyła przedmiot na swój koszt.