Wpis z mikrobloga

@victordeleco2:
zazdrość, zawiść, chęć wzbogacenia się kosztem innych, lenistwo

każdy walczy o swoje dobro jak może, a niektórzy mają na tyle niskie zasady moralne, że nie mają skrupułów żeby żerować na czyjejś pracy
  • Odpowiedz
@victordeleco2 ponieważ komuniści wiedzą, że dorośli szybko ten ich brednie odrzucają, więc wymyśli sobie "marsz przez instytucje" i mieszają w głowach młodym zanim i ci zaczną te idee wyśmiewać i żałować ich wspierania.

Umiłowanie do komunizmu i socjalizmu kończy się jak się idzie do pierwszej pracy bez ulg i wsparcia rodziców i trzeba płacić ciężkie podatki na cudzy socjal dla nierobów.
  • Odpowiedz
@victordeleco2: https://pl.wikipedia.org/wiki/Komuna_Paryska

Komunizm w Rosji czy w Chinach był zaprzeczeniem tego co pisał Marks, komunizm mógł istnieć tylko w bogatym i kapitalistycznym kraju, a nie w takich zadupiach jak Rosja czy Chiny. Poza tym komunizm ze wschodu to nic innego jak nowe szaty króla czyli carskiej Rosji i cesarskich Chin z bredniami o socjalizmie.

Dzisiejsze partie lewicowe nie mają wiele wpólnego z początku właściwie prawie niczego.
  • Odpowiedz
@victordeleco2: Odniosła dość sporo sukcesów gospodarczych w te dwa miesiące. Upadła przez pruski atak. Ale to bardziej ciekawostk, bo sam Marks brał udział w jej tworzeniu. Natomiast to co nazywamy komunizmem powstało znacznie pózniej sto lat po jego śmierci. No i tyle wtedy też narodził się socjalizm i tak to się ciągnie. Takie SLD w Polsce do dzisiaj jest uważane za bardzo dobrą i mądrą partie, a to też lewica dokładniiej
  • Odpowiedz
@victordeleco2: to tak jakbyś spytał dlaczego ludzie głosują na konfe, bo przecież faszyzm i nazizm nie sprawdziły ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Polecam podcasty Dwie Lewe Ręce by posłuchać o normalnej lewicy i Klub Jagielloński - o normalnej prawicy
  • Odpowiedz
@victordeleco2 A kto chce w Polsce komunizmu prócz jakiejś małej grupki dziwnych ekstremistow. Nawet Razem raczej myśli w kategoriach skandynawskiej socjaldemokracji (Zandberg tam mieszkał przecież)

@Tytanowy_Lucjan No u mnie było zupełnie odwrotnie. Zanim zacząłem pracować byłem kucem a teraz z każdą kolejną pracą i lepszymi zarobkami myślę bardziej lewicowo w wielu aspektach.
Właściwie gdyby 2 progu był podwyższany cyklicznie równo z inflacją to bym naprawdę na podatki nie narzekał.

Co innego jak
  • Odpowiedz
@czlapka z inflacją trzeba walczyć, a nie się do niej dostosowywać. Podnoszenie progu bez innych akcji jest tak samo bezużyteczne jak podnoszenie płacy minimalnej. Kupić możesz tyle samo tylko w Excelu więcej zer się pojawia.
  • Odpowiedz