Wpis z mikrobloga

Zrobiłem sobie dzisiaj taki szybki test-statystykę jak bardzo Wykop jest zaspamowany wrzutkami od jadowitych politycznych trolli (płatnych i tych darmowych, robiących dla swoich idoli za frajer). Szanownemu gronu prezentuję poniżej, jaką część wpisów stanowią te polityczne i te z innych dziedzin. Dane zbierane około godziny 15:00.

Hity Wykopu: 10/15 politycznych wykopalisk (66,7%).
Główna: 18/38 to znaleziska polityczne (47%).
Wykopalisko: 20/35 politycznych (57%).
Mikroblog - gorące z ostatnich 24 godzin: 21/35 to politykowanie (60%).

Zgrubna estymata: uśredniając te 4 zbiory daje nam 58% polityki wśród najpopularniejszych treści Wykopu.

Teraz przejrzyjmy sobie najpopularniejsze tagi:
famemma, przegryw, mecz, polityka, ukraina, danielmagical, polska, heheszki, wojna, rosja, F1, sejm, ciekawostki, bekazpisu, tvpis, wybory, kononowicz, pytanie.

Z powyższego wychodzi:
- polityka 5/18 (28%, nie uwzględniam tagów wojennych - wojna, rosja, ukraina),
- patostrimy i patowalki 3/18 (17%),
- przegryw 1/18 (6%).
Razem tagi polityczne, patostrimerskie i incelsko-przegrywowe (baby złe, chłopy dobre): 9/18, 50%.

No dobrze, a może jakieś pozytywne treści? Na przykład regionalne, weźmy za przykład taki Poznań, 5. miasto w kraju, prawie milion ludzi w aglomeracji. 6 wpisów i znalezisk w ciągu ostatnich 24 godzin. Może hobbystyczne, przecież elita Internetu się na pewno czymś interesuje? Fotografia 12 wpisów przez 24h. Wędkarstwo? 24 treści w tym roku, mniej jak dwie dziennie. Pszczelarstwo? 4 wpisy w tym roku. Rower się jakoś ratuje, za ostatnie dni 14-18 wpisów i znalezisk.

W tagach programistycznych czy nieruchomościowych podobnie, na programista15k 9/24 (38%) dzisiejszych postów to baity i gównowpisy. Trolle robią tam syf, a ciekawych rzeczy się nie dowiedziałem już od dawna.

Stawiam tezę, że 60-75% Wykopu, w tym w szczególności jego najbardziej promowane oraz najchętniej tworzone i czytane treści to toksyczna papka na poziomie tego, co można obejrzeć w TV. Z pewnością nie jest to obraz elity polskiego Internetu. Może ze 20% zawartości tutaj jest w jakikolwiek sposób merytoryczna. Gdyby dać politykę, patostreamy i przegryw na czarną listę, to byłoby tutaj pusto jak na jakimś Hejto. I pomyśleć, że kiedyś ten portal był opiniotwórczy, kręcił ogólnokrajowe afery, a połowa stron w polskim Internecie miała przycisk "dodaj na Wykop".

I tak, wiem, zesrałem się, marudzenie starego dziada, nadal tu siedzę i w ogóle to ja dzwonię, ale taka mnie dzisiaj refleksja naszła.

#wykop #oswiadczeniezdupy #oswiadczenie #gorzkiezale #narzekanie #wykop30plus #wykop30club #gruparatowaniapoziomu #statystyka #statystyki
  • 2
Stawiam tezę, że 60-75% Wykopu, w tym w szczególności jego najbardziej promowane oraz najchętniej tworzone i czytane treści to toksyczna papka na poziomie tego, co można obejrzeć w TV


@Romska_Palo_Ul_Laputa: no ale jak najliczniejsza grupa/grupy robiące odsłony oczekują takich treści, to wszystko w porządku. przeciez to portal tworzony przez urzyszkodników ( ͡° ͜ʖ ͡°)