Wpis z mikrobloga

Jest tu jakiś radiolog na wypoku? W ciągu miesiąca byłem u dwóch ortopedów i obaj mówili, żeby na opisy RTG nie zwracać uwagi, bo to są jakieś pierdoły i żeby przynosić same zdjęcia. Jeden dzisiaj mi zdradził, że wśród kolegów ortopedów cisną sobie bekę, że radiolodzy wpisują tam na pałę co im przyjdzie do głowy xD. A może radiolodzy też śmieszkują sobie z innych specjalizacji? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#lekarz #medycyna #ortopedia #radiologia #medycyna
  • 7
@karakanjaroslaw: ¯\(ツ)/¯ zdjecia rtg dla ortopedów mnie w sumie mało interesują, pisze jedną linijkę jak nic nie ma i dwie linijki jak są ewidentne patologie i się nie wydurniam bo i tak nikt tego nie czyta i nikogo ten opis nie obchodzi (z tym, że pracuje w szpitalu z dużą traumatologią a nie w ambulatorium) jedyne co można tym osiągnąć to zrobienie relatywnie zdrowego pacjenta chorym. My służymy ortopedom głównie za
@karakanjaroslaw:

tu mi raczej chodzi o np zwężenie szpary stawowej w kolanie, którego wg ortopedy nie ma.

Już tłumaczę - dla ortopedy jeśli czegoś się nie operuje to nie istnieje, ja pisze opisy bardziej dla reumatologów niż ortopedów bo ich interesuje większy zakres nieprawidłowości i tam nasze opisy pierdół faktycznie się przydają