Wpis z mikrobloga

Mam wrażenie, że nie dzieje się za bardzo postęp w #technologia

Weźmy takie #sluchawki . Czy coś się technicznie w nich zmienia, jak chodzi o przetworniki i jakość dźwięku? Nie. Jedynie powstają nowe kodeki bluetooth, które wymagają opłat za licencję, żeby ostatecznie mieć niższą jakość dźwięku niż przewodowe. Wiadomo, bezprzewodowe są wygodniejsze, ale jeśli używa się ich przy komputerze czy w podróży siedząc, to większej różnicy nie ma

Innym przykładem mogą być golarki do zarostu. Niby wychodzą coraz to nowe modele itd, ale czy w gruncie rzeczy czymś się różnią? I tak nadal żadna elektryczna golarka nie ogoli zarostu tak krótko i dokładnie, jak zwykła maszynka #golenie

Chodzi mi o to, że powstają nowoczesne rzeczy, ale w gruncie rzeczy mam wrażenie, że często nadal są gorsze niż te stare, bez fancy technologii, które są tanie i na rynku dostępne od dawna

#oswiadczenie #oswiadczeniezdupy #niepopularnaopinia
  • 4
  • Odpowiedz
@sayda: nawet słuchawki które wspominasz, to zależy w jakiej kategorii. "true wireless earbuds" (nie wiem jak to się ładnie nazywa po polsku) kilka lat temu nie istniało praktycznie, dopóki apple nie wydało swoich airpodsów. Teraz to jedna z najbardziej popularnych kategorii słuchawek, gdzie faktycznie się trochę zmieniło.
W rynku iemów jest renesans, gdzie producenci walczą aby wydać nowe najlepsze słuchawki za 20 dolarów. Wcześniej za tą cenę to można było
  • Odpowiedz
Weźmy takie #sluchawki . Czy coś się technicznie w nich zmienia, jak chodzi o przetworniki i jakość dźwięku? Nie. Jedynie powstają nowe kodeki bluetooth, które wymagają opłat za licencję, żeby ostatecznie mieć niższą jakość dźwięku niż przewodowe. Wiadomo, bezprzewodowe są wygodniejsze, ale jeśli używa się ich przy komputerze czy w podróży siedząc, to większej różnicy nie ma


@sayda: Dzisiejsze przetworniki dynamiczne są efektem 100 lat rozwoju. Bez problemu
  • Odpowiedz
  • 0
@droperix10: jak sie z żoną urzadzalismy w mieszkaniu to bylem odpowiedzialny za poznajdywanie sprzetow AGD. sprawdzalem rozne rankingi, recenzje, itd. nasz piekarnik ma wifi i apke... oczywiscie jest to zupelnie bez sensu, ale patrzac na inne parametry i tak byl najlepszy - jak chodzi o pojemnosc, zuzycie energii i inne. raz dla proby zainstalowalem te aplikacje. przysiegam, nie wiem kto i dlaczego mialby chciec z tego korzystac... ale selling point
  • Odpowiedz
  • 1
@droperix10 też pomyślałem o IEMowej rewolucji. To jak dobre słuchawki za śmieszne pieniądze można teraz dostać to jest coś pięknego.

@sayda w kwestii gładkiego golenia nic nie przebije brzytwy(końcówka XVI w.), ale co z tego skoro żeby dobrze to zrobić trzeba mieć czas, umiejętności i finalnie wydać więcej pieniędzy na kosmetyki - szczególnie dla facetów z wrażliwą skórą, jeśli przy szybko rosnącym zaroście efekt gładkiej skóry na twarzy znika po
  • Odpowiedz