Wpis z mikrobloga

Wake-on-LAN działa, ale jest wyjątek: gdy wyłączę komputer poprzez przytrzymanie przycisku power na obudowie, to wtedy Wake-on-LAN nie działa, przynajmniej przez jakiś czas(np. wieczorem wyłączyłem kompa w taki sposób, spróbowałem włączyć przez Wake-on-LAN ale nie działało, poszedłem spać i rano spróbowałem znów Wake-on-LAN, i już działało).
Da się coś z tym zrobić?
#kartasieciowa #siec #pc #pcmasterrace #sprzetkomputerowy
  • 9
@look997: Coś podobnego mam na starej płycie głównej Haswella. Jak system miał odłączony zasilacz i potem ten zasilacz załączę, to WoL nie działa. Dopiero po pierwszym uruchomieniu i wyłączeniu ACPI, czyli z poziomu systemu mówisz mu aby przeszedł w stan S5, wtedy WoL działa do momentu gdy system nie straci tego zasilania.

https://en.wikipedia.org/wiki/ACPI

Możliwe że poprzez wyłączanie "na chama" przytrzymując przycisk robisz tak że potem system wyłącza WoL, a mógłbyś tego
@cysiekw: U mnie to wygląda tak że stara płyta główna Haswella to Gigabyte, a obecna Alder Lake też Gigabyte, i w tej obecnej WoL działa przy cyklu zasilania, a na tej starej którą wykorzystuję jako taki serwer eksperymentalny zrealizowane jest to tak, że w BIOSie ustawione jest aby po każdej utracie zasilania AC komp automatycznie się włączał. Wtedy można zdalnie zweryfikować że pracuje, zdalnie wyłączyć i potem WoL będzie działać.

W
No ale potem musisz czekać aż się sam zamknie a to jest takie dłuuuugie a ja chcę żeby się wyłączył TERAZ JUŻ ZARAZ KURRRRRWA. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@supra107: Nie. Ja po prostu testowałem działanie tego wszystkiego, i np. wyłączałem bezpośrednio po save and exit w biosie. Ale czasem awaryjnie też przycisk power trzeba przytrzymać, jak się coś zatnie, i też chciałem wiedzieć, czemu przy takim przytrzymaniu