Wpis z mikrobloga

Artykuł 104 Konstytucji mówi, że ślubowanie poselskie może być złożone z dodaniem zdania "Tak mi dopomóż Bóg". Poseł Konfederacji Grzegorz Braun złożył ślubowanie z dodaniem zdania "Tak mi dopomóż Bóg w trójcy jedyny i wszyscy święci", a zatem o innej treści niż zapisana w Konstytucji. Istnieje pogląd, że Grzegorz Braun nie jest posłem. Istnieje też pogląd, że Krzysztof Bosak pieprzy jak potłuczony.
#bekazkonfederacji #bekazprawakow #sejm #polityka
JPRW - Artykuł 104 Konstytucji mówi, że ślubowanie poselskie może być złożone z dodan...

źródło: 1abc2fddf01ae483ce6a7efcce854bf28e7d3bb705bc8b1d1ffe603905958881

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JPRW: @IlawaNidzica: tutaj chyba chodzi o słowa przysięgi do rady ministrów i użycie "obejmując urząd ministry" zamiast "obejmując urząd ministra" w przysiędze ( https://arslege.pl/przysiega-czlonkow-rady-ministrow/k15/a5386/ ).
krzysiu chwyta się czego może żeby tylko pis wrócił do władzy i oczywiście całkiem przypadkiem powiela wszystkie pisowskie spiny, bardziej gorliwie niż niejeden (oficjalny) członek partii

edit: w podlinkowanym wyżej artykule w rzeczpospolitej jest to opisane
  • Odpowiedz
@JPRW Jakby Muszyński powiedział, że według niego PiS nigdy władzy nie może oddać według prawa to Bosak by pieprzyl, że wygrana koalicji w wyborach była nielegalna.
  • Odpowiedz
@JPRW: to teraz wystarczy, że jakiś poseł podczas ślubowania powie, "Ślubuję i gitara siema" i cały rząd będzie nieważny? xDDDD
  • Odpowiedz
Poseł Konfederacji Grzegorz Braun złożył ślubowanie z dodaniem zdania "Tak mi dopomóż Bóg w trójcy jedyny i wszyscy święci", a zatem o innej treści niż zapisana w Konstytucji.


@JPRW: czyli nie zmienil treści tego co dopuszcza konstytucja .
Jakby powiedział

Tak mi dopomóż Panie Boże (...)

No to ok, można krecic malysza. Ale skoro wypowiedział cała formulke tak jak jest w konstytucji to elo ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz