Wpis z mikrobloga

Jedni w niedzielę odpoczywają, a drudzy jeżdżą na interwencje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wczoraj z koleżanką odhaczyłyśmy 3 miejsca, do których miałyśmy zgłoszenia o zaniedbane zwierzęta.

Miejsce pierwsze (oznaczone zieloną ramką):
Treść zgłoszenia -> tragiczne traktowanie zwierząt, psy na łańcuchu, są też koty ale ich stan nieznany, była już interwencja policji ale zero odzewu
Zastałyśmy -> mały piesek wolno biegający po podwórku, miał szelki, zadbany, dostęp do wody był, drugi pies dog niemiecki w kojcu, na zdjęciu aż tak nie widać ale kojec był duży i miał kilka przejść żeby pies mógł głębiej się schować, pies zadbany, również w szelkach, wypuszczany 3 razy dziennie, szczepienia ważne, pani pokazała karmę wysokiej jakości. Nie miałyśmy do czego się doczepić. Kotek grubas leżał na poduszce.

Miejsce drugie (oznaczone pomarańczową ramką):
Treść zgłoszenia -> nieocieplona buda, mały stary piesek, krótki łańcuch przyczepiony do ogrodzenia, łańcuch często się skręca, piesek smutny i zrezygnowany
Zastałyśmy -> rzeczywiście mały stary piesek, za krótki łańcuch, buda nieocieplona (w budzie były jakieś przemoknięte szmaty), początkowo myślałyśmy że pies nie żyje, bo leżał w budzie i nie reagował na gwizdanie. Właściciel był bardzo oburzony wizytą, zdenerwował się i prawie zaczął krzyczeć. Na plus to że łańcuch przypięty był do obroży, piesek był grubiutki i puszka żarcia leżała na parapecie. Dałyśmy zalecenia i czas 7 dni na poprawę: zamiast szmat słoma, dłuższy łańcuch, dodatek oleju do wody żeby nie zamarzała, zaszczepienie psa. Pan i tak skwitował wszystko słowami "pies i tak stary więc pewnie długo nie pożyje".

Miejsce trzecie (oznaczone niebieską ramką) :
Treść zgłoszenia -> pies średniej wielkości, wychudzony, brak info o innych zwierzętach.
Zastałyśmy -> dwa psy, jeden w kojcu i na łańcuchu, buda nieocieplona, zero słomy, bardzo chudy pies. Drugi przypięty łańcuchem do belki, wychudzony, bez jakiegokolwiek schronienia, łańcuch nie pozwala na położenie się nawet na ziemi, obydwa psy nieszczepione. Pan twierdzi, ze długo teraz chorował i nie miał kto dokarmiać psów. Mówił, że mu też ich żal, ale że on tez nie żyje w super warunkach i że najlepiej to kaloryfer dac psom. Powiedziałyśmy że wystarczy schronienie przed zimnem czyli ocieplona buda i dostęp do jedzenia i picia. Nie wiem, dziewczyny dzisiaj lub jutro jeszcze raz tam podjadą, bo psy wyglądają strasznie. Pan nie chciał ich oddać, w razie co wstępnie szukamy im miejsca w hotelu, bo na obecną chwilę nie chcemy ich tam zostawić.

#otoziaki

#pokazpsa #psy #zwierzaczki #zwierzeta #pies #zalesie
cytmirka - Jedni w niedzielę odpoczywają, a drudzy jeżdżą na interwencje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
...

źródło: cats

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
Wpuszczają was ludzie na swoje posesje?


@ShowBiz: pytanie powinno brzmieć kto wypuszcza z własnej posesji cytmirkę i jej koleżanki? ( ͡º ͜ʖ͡º)

@cytmirka dobra robota, kitku z pierwszej lokalizacji bardzo podobny do kitka sąsiadów, co przychodzi do mnie pospać i pojeść
  • Odpowiedz
  • 1
@FoxX21: O właśnie, to jest dobre pytanie ( ͡° ͡°) A kitku był super, z jedną łapką amputowaną i ja tak słodko rozciągnął, takiego kikucika xD
  • Odpowiedz
@cytmirka: szanuję w #!$%@?! Sam znam wieśniaka-#!$%@? co mi powiedział, że mój pies w bloku będzie się męczył, w momencie gdy sam trzymał dwa psy w klatce w stodole i #!$%@? nigdy ich nie wyprowadzał - te psy przez całe życie widziały kawałek stodoły.
Bardzo dobrze, że bierzesz się za tych wieśniaków. Większość psów ze wsi to weterynarza na oczy nie widziało, zero szczepień, zero badań, karma najtańsza z biedry, łańcuch
  • Odpowiedz
karma najtańsza z biedry


@4mmc-enjoyer: półbiedy jakby i to było, bo w większości to nie ma i tego. jest za to tylko miska z wodą i resztki kości czy chleba z obiadu
  • Odpowiedz
  • 2
@4mmc-enjoyer: Łańcuch 5m to luksus jest xD Generalnie 3m to minimum ale pod warunkiem ze pies jest co najmniej co 24h spuszczany z łańcucha (niestety nie da się tego przypilnować a wiemy jakie są realia). Żal mi tych zwierząt okropnie, najczęściej jeszcze ten tekst "bierzecie się za zwierzęta a ludziom to nie pomożecie!!!!!!!!". Grzecznie zawsze tłumaczymy, ze od pomagania ludziom są inne organizacje, my akurat od zwierzaków.

Wczoraj też w tym
  • Odpowiedz
@cytmirka: niestety ale wiem jak to na wsiach wygląda, dlatego bardzo szanuję Twoją robotę. Na pewno zajebiście się czujesz, mając świadomość że uratowałaś już wiele zwierzątek. Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów.
  • Odpowiedz
  • 3
@4mmc-enjoyer: Tak, to wewnętrznie zaspokaja moja potrzebę ratowania zwierząt, chociaż to i tak studnia bez dna i nie da się wszystkim pomóc. Dzięki Miras i Tobie też życzę wszystkiego dobrego!
  • Odpowiedz
@cytmirka: czytam Twoje posty żeby nie zapominać, że ludzie to w sporej części (jeśli nie w większości) #!$%@?, a takie mendy zwyrolskie funkcjonują pośród nas. Jednym z nich może być Jacek chłopak z sąsiedniego biurka, albo Bożenka z HR-ów. Antybohaterom Twoich wpisów życzę wysokich wyroków i spędzenia wielu zimnych nocy w pasiaku
  • Odpowiedz