Wpis z mikrobloga

mam takie pytanko do #elektryka wysokich napieć ( ͡° ͜ʖ ͡°), moze głupie, może mądre nwm

Czy jak kupie sobie licznik jednofazowy jak na picrel i jak do tego pierścienia wsadzę 3 żyły (z przewodu 3 fazowego) to pomiar będzie legitny?
Czy taki licznik to jednak dedykowany tylko pomiarom na jednej fazie i takie kombinowanie nie da dobrego pomiaru ?

#prad #elektryka #energetyka
KONONOWlCZ - mam takie pytanko do #elektryka wysokich napieć ( ͡° ͜ʖ ͡°), moze głupie...

źródło: thumb

Pobierz
  • 25
@bob-wiur: typie xD on chce tylko w ten pierścień pomiarowy włożyć przewód 3 fazowy. tam się nie ingeruje w przewody, pomiar jest bezinwazyjny. czy mu to zadziała to bladego pojęcia nie mam, ale obstawiam że nie.
@bob-wiur: wydaje mi się ze dobrze wiesz o co pytam ale jednak elektrodowy wibe wziął górę i trzeba było wąsy z rosołu wytrzeć "i mu pokazać bo amator się nie zna" - tak to odebrałem ( ͡° ʖ̯ ͡°) Inni koledzy z wątku pokazali, że jednak się da zrozumieć laika i odpowiedzieć rzeczowo. Mam przewód 5x2.5. Przewód ma 5 żył, 3 fazowe, zero i uziemienie. Przez żyłę
2. mam dwie jednostki zewnętrzne klimatyzacji, każda zasilania przewodem 3x2.5 z osobnym bezpiecznikiem w szafie

zakładam pierścień magnetyczny z licznika na żyły z fazą z tych dwóch przewodów i mam "zbiorcze" statystyki dla dwóch jednostek zewnętrzych


@KONONOWlCZ: jak zasilane ze wspólnej fazy zadziała, jak z dwóch różnych nie.

1. zakładam pierścień magnetyczny z licznika na 3 żyły L1, L2, L3 z przewodu głównego zasilającego dom i mam zbiorcze statystyki dla całego
@Bad_Wolf:

1. przecież taki licznik kosztuje grosze, po co ma kombinować. anyway moim zdaniem 2 klimy ma na 99% rozbite na fazy..

2. modbus ? a na co mu taki. niech weźmie zamel z wifi, dostanie ładne GUI od strzala
a nie przjemsciowka modbus - RS, potem coś w kontenerach aby zliczało ( np HA )
bez sensu robota
2. modbus ? a na co mu taki. niech weźmie zamel z wifi, dostanie ładne GUI od strzala

a nie przjemsciowka modbus - RS, potem coś w kontenerach aby zliczało ( np HA )

bez sensu robota


@msr99: to prawda, zamel (supla) ma api i do tego do czego potrzebuję api zakres udostępnianych danych w zupełności mi wystarcza, taka tam prosta logika w smart home. Na pompie ciepła mam założony 3