Wpis z mikrobloga

Hejka mirki i mirabelki. Mam pytanie odnoście kamer monitoringu. Chce założyć u siebie 2 dobre kamery na dwa wjazdy prowadzące do posesji. Od kilku nocy zauważam jakieś dziwne pojazdy parkujące na podjeździe i chciałbym po prostu mieć to nagrane. Zależy mi na tym aby było w miarę do tej jakości. Ktoś ma jakiś pomysł jakie kamery wybrać ? Oczywiście WiFi jest wszędzie dostępne. #monitoring #kamery #pcmasterrace
  • 6
@Kinior @dktr problem właśnie pojawia się z kablem. Jedno miejsce bym jeszcze dał radę ale drugi wjazd odpada całkowicie. Obydwa wjazdy są przy latarni także nie jest aż tak bardzo ciemno. Zależy mi też na powiadomieniach o wykryciu ruchu. Poza tym widziałem też kamery które można sterować z telefonu z poziomu aplikacji „obrotowe”.
@5kubany: Albo robisz normalny monitoring albo wieszasz plastikowe obrotowe zabawki w których ukręci się kabel po dwóch miesiącach. Zasilanie i tak musisz doprowadzić więc kable muszą być, chyba że chcesz wieszać zabawki na baterie.
@dktr zasilanie jest tam gdzie chce to zamontować. Problem polega na tym że obydwa punkty pociągnięty jest kabel w gruncie. I dość duża odległość od domu. Zostańmy przy kamerach obrotowych na WiFi. Za sztukę nie więcej jak 400-500 zł
@5kubany: To już nie do mnie te pytania, jedyna styczność jaką mam z tymi sprzętami to podczas ich demontażu i instalacji w jego miejscu normalnego monitoringu który działa zawsze ;)