Wpis z mikrobloga

Czy do Home Assistant można dodać zaległe dane z czujnika który komunikuje się po mqtt?
Mam sobie HA i urządzenie które co jakiś czas wysyła do niego dane po mqtt (z użyciem NodeRed). Wszystko działa i są wykresy- ok.
Urządzenie to jednak czasami wylatuje z sieci i jest to oczekiwane. Zbiera ono wtedy dane no ale NodeRed ich oczywiście nie wysyła. Gdy połączenie wróci do HA idzie kolejna wiadomość z danymi no ale mam "dziurę" i pionową kreskę na wykresie. Mógłbym sobie zbierać te dane ale...i tu moje pytanie...mogę jakoś "oszukać" HA i dodać je ze wsteczną datą do bazy danych? Chodzi mi też o jakieś "automatyczne" rozwiązanie tzn. żebym nie musiał tego ręcznie robić.

#homeassistant #nodered #automatykadomowa #mqtt
  • 3
  • Odpowiedz
Trochę nie rozumiem. Urządzenie komunikuje się po mqtt i wylatuje czasem z sieci ale ma bufor. Co dzieje się jak wróci? Jeśli wyśle dane z odpowiednimi timestampami to dane się nie załadują?
  • Odpowiedz
@kwantowykocyk: Tzn. jeszcze nie ma bufforu ale teoretycznie mogę zrobić- tylko właśnie nie wiem czy tak się da.
Właśnie moje pytanie polega na tym czy to w ogóle jest możliwe. W tej chwili NodeRed zwyczajnie wysyła samą wartość do HA co T sekund i tyle. Timestamp sobie HA dokłada. "Zbiera dane" w sensie, że dalej pracuje i czujnik działa.
I oczywiście mam poziomą kreskę na wykresie HA (
  • Odpowiedz