Wpis z mikrobloga

To co obecnie dzieje się z biegłymi w sądach to jakaś patologia. Ludzie są karani przez to, że jakieś leśne dziadki wydają opinie na tematy o których nie mają pojęcia.


@pawelczixd: na opinię biegłego w sprawie broni czekałem od września do teraz jakoś.
i tak miałem szczęście że załatwiony po znajomości, bo termin był na koniec tego roku. xD
  • Odpowiedz
@pawelczixd: Albo nie są karani, bo w całej Polsce nie da się przez kilka lat znaleźć kogoś kto wyda opinię o błędach "kolegi po fachu".

Tej patologii to raczej nikt nie skruszy.
  • Odpowiedz
Jestem mega ciekawy jakie są propozycje MS w tej sprawie.


@pawelczixd: pytanie, czy te propozycje faktycznie zostaną przekute na takie przepisy które zmuszą do odejścia od starych zwyczajów. Biegły-ekspert w uproszczonych też miał skrócić procedury, ale nawet po jego przesłuchaniu i tak sędziowie są obsrani i dobierają sądowego.

Tak w ogóle to moim zdaniem na pierwszy rzut powinno pójść dofinansowanie pracowników sądu i zwiększenie kadr.
  • Odpowiedz
@BidzejBarakus: A ja o tej kiełbasie pisałem w sposób sarkastyczny, bo pamiętam jak dzisiaj, że PiS 'reformę' sądownictwa argumentował głównie jakimś sędzią co #!$%@?ł kiełbasę, i puszczali ten spot w TVPiS. A co do Twojego pierwszego zdania, to się zgadzam.
  • Odpowiedz
I tu się powinna zacząć reforma sądownictwa, a nie wymiana sędziów w KRS na swoich, bo jeden gdzieś tam kiedyś ukradł kiełbasę


@Zenek_: to akurat jest ze sobą w jakiś sposób powiązane. Co z tego, że będzie zajebisty biegły profesjonalista jak sędzią okaże się ktoś niekompetentny, wybrany przez upolityczniony KRS?
  • Odpowiedz