Wpis z mikrobloga

@Moj_Panie:
wiem, że odpowiadam na mema, ale ( ͡° ͜ʖ ͡°)
rozwala mnie ta dzisiejsza cenzura wszystkiego, co może urazić płatki śniegu i zdemonetyzować film na YT xD "sw*styka" - swastyka, po prostu, hakenkreuz, to nie jest żaden wulgaryzm czy słowo zakazane. Tak samo jak słowa typu: pedofilia, seks, morderstwo, pandemia, covid, gwałt
  • Odpowiedz
  • 23
@Horkheimer faktycznie. Nawet nie zwróciłem na to uwagi wrzucając mema. Tak samo za słowo murzyn, albo czarny. Kiedyś szukałem dobrej jakości czarnej farby do pomalowania ogrodzenia, to pod jakimś profilem na ig dostałem ostrzeżenie
  • Odpowiedz
@Horkheimer: To nie kwestia urażania płatków śniegu, a czysty biznes. Zwłaszcza to na YT widać, zagraniczni youtuberzy cenzurują już wszystko, co by youtube im nie #!$%@?ł zarobków za słowo broń. A youtube tego nie lubi, bo reklamodawcy nie lubią. I tak kółko #!$%@? się zamyka. I dotarliśmy do absurdu, że w filmie o nazistach trzeba cenzurować nazistów i swastyki albo holocaust. Bo komuś gdzieś tam #!$%@?ło i cyferki nie będą się
  • Odpowiedz
@Horkheimer: YouTube bardzo dobrze pokazał że nie trzeba wprowadzać ministerstwa cenzury, wystarczy zabrać pinionszki nieposłusznym i każdy kolejny sam będzie się cenzurował 100%
  • Odpowiedz
  • 1
@CichySzelestOka co jest pośrednio łamaniem prawa do wolności słowa. Bo po co się wyłamywać i narażać na lincz, skoro można sobie po cichu komentować i mieć tak jak to ująłeś - święty spokój ¯_(ツ)_/¯. Mi się to nie podoba, ale nie dobre o tym wspominać
  • Odpowiedz
Zwłaszcza to na YT widać, zagraniczni youtuberzy cenzurują już wszystko, co by youtube im nie #!$%@?ł zarobków za słowo broń. A youtube tego nie lubi, bo reklamodawcy nie lubią. I tak kółko #!$%@? się zamyka.


@XanderPLXE: otóż to, ostatnio zauważyłem na kanale Skeeter Jean (kanał z USA, na którym pokazują łapanie pedofilów czy domniemanych pedofilów, nie wiem, jak tam do końca działa prawo, ale to taka lepsza formuła naszych ECPU xD),
  • Odpowiedz
@Horkheimer: Czwartkowy odcinek historii bez cenzury o propagandzie 3 rzeszy ma wyblurowane wszystkie swastyki na zdjęciach historycznych, bo inaczej im youtube #!$%@? zasięgi. Doszliśmy do absurdu i problem, że w zasadzie twórcy YT nie mogą nic z tym zrobić, a jak podniosą temat publicznie, to też im utną zasięgi. Bo czemu nie. Na Twitchu jest podobnie.
A zastąpienie YT czy Twitcha przez konkurencję obecnie wymagałoby grubych miliardów. Więc tak się powoli
  • Odpowiedz
@Horkheimer: nie tylko na YT. Spróbuj wstawić logo Netflixa (te z literką tylko N) w następnym komentarzu, zapewne się znajdzie 5 kolejnych by Ci pomóc i myk masz konto zbanowane na wykopie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz