Wpis z mikrobloga

Mireczki bo ostatnio miałem ciekawą dyskusję, otóż koledzy troszkę robili że mnie #!$%@? że pracuje na zlecenie i że "zobacze jak mi braknie ten rok do emerytury". No dobra ale ja studiuje wiec jak to w tym momencie jest ? Faktycznie tracę na tym zleceniu tego czasu (i tak nie dożyje do emerytury ale no) czy to jest nie ważne bo studia mi to wyrównają ? #studia #pracbaza #praca
  • 9
@rafal4432 bardziej mnie to nurcilo bo jak dziś o tym pomyślałem to stwierdziłem że w sumie niewiele tracę bo studia się wliczają a moja praca (pomimo że zlecenie kojarzy się z januszexami) jest jak najbardziej poprawną. Dzięki za odpowiedz
@Kurvinox_domino: Zdobycie wyższego wykształcenia liczy się jako 8 lat pracy. Podam przykład do zobrazowania:
Aby otrzymać 26 dni urlopu. musisz mieć 10 lat pracy.
Ja skończyłem studia, następnie zatrudniłem się na UoP i po dwóch latach pracy miałem już 26 dni urlopu (8+2).
@Kurvinox_domino Żeby dostać emeryturę musisz pracować na umowie o pracę bodajże 25 lat. Umowa zlecenie się nie liczy. Dlatego warto pracować na uop i "może brakować roku do emerytury". Nigdy nie wiesz czy będziesz w stanie pracować w wieku 55 lat (choroba czy coś innego) i może się okazać, że zostanie Ci tylko renta, bo będziesz miał przez umowy zlecenia 24 lata pracy na uop. O to chodzi Twoim kolegom. Studia nic