Wpis z mikrobloga

Tak czasem obserwuję otoczenie (znajomi, ludzie w moim mieście, ale też w internecie) i czy tylko ja zauważyłem, że po ślubie/długim stażu w związku babom odwala i obcinają włosy na krótko, czasami nawet krócej niż chłop? Najczęściej (ale nie zawsze) idzie to w parze z zaniedbaniem siebie lub z farbowaniem tychże włosów, co często powoduje, że z całkiem fajnej laski robi się baba po 40, gdzie to kobiety 20+. Niech każdy robi co chce, ale dla mnie jako faceta włosy a'la chłop są kompletnie aseksualne, ciekawe jestem czy facet w takim związku jest w ogóle pytany o zdanie.

#logikarozowychpaskow #niebieskiepaski #rozowepaski #p0lka #zwiazki
  • 21
  • Odpowiedz
@RafalLygrys: To chyba jest zależne od mody. Pamiętam jak w okolicach 2000 jak wiele cioć ścinało włosy na krótko, a wcześniej większość miała trwałe z lokami. Zniszczenie przez farby może mieć na to wpływ, na pewno, teraz dziewczyny ładują na banię tyle chemii że szkoda gadać. Choć raczej kieruję się w stronę wygody, a po 40 już raczej mało kogo obchodzi co inni o nim myślą.
Co do estetyki, to
  • Odpowiedz
@RafalLygrys: Podpisuję się obiema rękami. Zazwyczaj zawsze jak o to pytam koleżanki to zawsze lecą teksty w stylu "bo przy dziecku nie ma czasu na mycie" albo "tak mi wygodniej jak wstaję do pracy".

Swoje robią też lata farbowania, które niszczą własoy i nawet gwiazdy np. muzyki przechodzą przez całą paletę kolorów, żeby portale miały o czym pisać, a marketing nie był nudny, a potem nagle na łyso, bo tego
  • Odpowiedz
@RafalLygrys: A po co dbać o siebie przy p0lusie? Myślicie, ze będziemy się dla was sztyftować, skoro sami wyglądacie fatalnie? Rzekomo twierdzicie, że kobiety się stylizują dla mężczyzn i ich uwagi... więc wiele to mówi o waszej jakości. Najwidoczniej nie jesteście warci tego, żeby się dla was starać i upiększać :)))
  • Odpowiedz
@RafalLygrys: Za to Jany dalej „zadbani”… szkoda słów na to wasze gadanie głupot. praktycznie każdy p0lak po 40 jest opasłym, wyłysialym i niezadbanym ogrem, a wy się czepiacie kobiet, bo włosy zetna… a dla kogo miałyby piękne wyglądać? Dla tłustego i leniwego Janka?
  • Odpowiedz
@Tytanowy_Lucjan: Typowe, przy dziecku wszystkie obowiązki spadają na kobietę, skoro tatuś się nie poczuwa to z jakiej racji kobieta nie miałaby zrobić czegokolwiek dla swojej wygody? W odróżnieniu od was, my bierzemy odpowiedzialność za nasze dzieci.
  • Odpowiedz
@Mamaboss: A skąd wiesz, że się nie poczuwa? Nie przekładaj własnych kiepskich doświadczeń i wyborów partnerów na ogół.
No chyba, że jesteś z tych trzepniętych feministek co uważają, że mężczyzna od razu po przyjściu do domu ma NATYCHMIAST wziąć się za sprzątanie, pranie i gotowanie i robić na dwa etaty de facto, bo księżniczkę zmęczyło siedzenie z dzieckiem.

Na cholerę mi brzydka i zaniedbana baba? Ja swojej zawsze powtarzam, żeby
  • Odpowiedz
@RafalLygrys: nie wiem czy po ślubie ale zauważyłam skracanie włosów po urodzeniu dziecka. A wiąże się to z tym że po porodzie włosy lecą dosłownie garściami, koleżanki przy mnie przeczesywały ręką włosy i wyciągały całe garści włosów. Na krótszych włosach tak tego nie widać plus trochę to je odciąża.
  • Odpowiedz
A wiąże się to z tym że po porodzie włosy lecą dosłownie garściami, koleżanki przy mnie przeczesywały ręką włosy i wyciągały całe garści włosów.


@ZjemCiBuraki: Brak dbania o dietę i suplementację, deficyty D3, krzemu, cynku i całego wachlarza innych składników witamin mikro makro elementów, które niestety dzisiaj bardzo trudno uzupełnić z pożywienia, bo jest kompletnie jałowe, jeśli chodzi o witaminy, przez masową produkcję przemysłową.
  • Odpowiedz
@olokynsims: jeżeli byłoby to tylko spowodowane niedoborem witamin to tu się zgodzę, suplementacja. Natomiast ma na to również wpływ spadek estrogenu po porodzie, który też to powoduje. Z tym niestety nic się nie zrobi.
  • Odpowiedz
@RafalLygrys: ja rozumiem że długie włosy wymagaja więcej czasu, ale pomiedzy długimi włosami, a włosami na "karen" jest jeszcze dużo miejsca na kompomis. niestety często laski lecą ze skrajności w skrajność.

ciekawe jestem czy facet w takim związku jest w ogóle pytany o zdanie.


a po co skoro już dawno jest po ślubie i dzieciach więc nawet jak zacznie tupać nóżką to i tak nie ma nic do gadania. zresztą
  • Odpowiedz
@RafalLygrys: odkryłeś, że babom, tak jak i facetom po prostu z czasem zaczyna mniej zależeć na wyglądzie. Utrzymanie długich włosów w jako takim porządku to kupa pracy, a takie krótsze wydają się być po prostu kompromisem ¯\(ツ)/¯. Ludzie z wiekiem mają co raz bardziej wy#ebane w zdanie innych - wiem sam po sobie i ostatnio nawet rozmawiałem o tym z moją ekipą i też przytaknęli.
  • Odpowiedz