Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki i Mirabelki! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chyba pierwszy raz proszę Was o pomoc, ale sytuacja wymaga podjęcia wyjątkowych środków ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Mianowicie: potrzebna jest książka, a mówiąc ściślej podręcznik pt. "Chirurgia ręki" z 2017r. napisany pod red. prof. Andrzeja Żyluka.
Podręcznik kosztuje około 400 zł, a biblioteka uniwersytecka niestety nie posiada jej w swoich zbiorach. Ja natomiast potrzebuję zaledwie kilka informacji z jednego rozdziału tego obszernego kompendium wiedzy. Mam spis treści więc jeśli ktoś posiada ten podręcznik to jestem w stanie wskazać dokładnie co do strony zawartość, która mnie interesuje.
Uprzejmie proszę: dajcie wykop dla zasięgu, lub jeśli ktoś jest w posiadaniu w/w podręcznika to oczywiście proszę o kontakt.
Z góry dziękuję za pomoc! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#medycyna #chirurgia #ksiazki
  • 22
  • Odpowiedz
  • 0
@moll: o! Już sprawdziłem dostępność i w ośmiu bibliotekach w Polsce jest dostępna. Dzięki za info! Powiedz mi jeszcze, jeśli się orientujesz, czy wypożyczenie w ten sposób jest możliwe wyłącznie za okazaniem legitymacji studenckiej, czy to bez znaczenia?
  • Odpowiedz
@Drzepetto: idź do swojej biblioteki uniwersyteckiej, pokaż im to z nukata, wypisz rewers na wypożyczenie międzybiblioteczne i to w Twojej bibliotece będzoesz miał do wglądu na miejscu, bo tamta biblioteka wyśle do Twojej.
Jeśli jest to gdzieś w okolicy, to zapytaj u siebie, czy Twoja uczelnia ma podpisaną umowę z nimi ja wypożyczenia dla studentów i jeśli tak, idziesz ze swoją legitką i zakładasz tam kartę i wypożyczasz
  • Odpowiedz
  • 0
@moll: ok, ale ja nie jestem studentem, ani lekarzem. Potrzebuję ten podręcznik do sprawy sądowej. Nie jestem też adwokatem jakby co ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Drzepetto: albo inaczej - do sieci NUKAT należą też biblioteki pedagogiczne (a przynajmniej część) i (bodaj) wojewódzkie (ale z tym bym nie szarżowała, bo to bardziej sieć akademicka). Możesz podejść do swojej pedagogicznej - zakładają karty wszystkim- i zapytać o możliwość wypożyczenia międzybibliotecznego
  • Odpowiedz
  • 3
@moll: ha! Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu ściągnie mi ten podręcznik do siebie z Bydgoszczy z Biblioteki Medycznej, tylko mailem trzeba zamówić (σ ͜ʖσ) super, bardzo Ci dziękuję za pomoc! (ʘʘ)
  • Odpowiedz
  • 2
@moll: potrzebuję do sprawy sądowej o błąd medyczny, gdzie biegły forsuje swoją teorię stojącą w sprzeczności z powszechnie dostępną wiedzą medyczną w zakresie uszkodzeń ścięgien oraz sposobu ich zaopatrywania. Niestety jednak pojęcie "powszechnie dostępnej wiedzy medycznej" na sali sądowej nie działa i trzeba swoje zdanie podeprzeć wiedzą podręcznikową ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Jeszcze raz dziękuję!
  • Odpowiedz
  • 1
@Drzepetto w Polsce jest tylko kilkunastu dobrych chirurgów reki i kilku dłoni. Jeśli mocno Ci zależy na sprawie, to podeprzyj się któryms z nich
  • Odpowiedz
Potrzebuję ten podręcznik do sprawy sądowej. Nie jestem też adwokatem


@Drzepetto: o kurde, jeśli to możliwe to wołaj jak się sprawa sądowa skonczy ( ͡º ͜ʖ͡º)

Nieczęsto zdarza się, żeby laik na własną rękę szukał do sądu takiej specjalistycznej wiedzy medycznej.
  • Odpowiedz
  • 0
@jalop: zależy mi o tyle, że skoro sprawa już jest w sądzie i choćby z racji samego faktu, że zdecydowałem się ją założyć, to nie zamierzam tego tak łatwo odpuszczać, tym bardziej, że wiem, że mam rację, więc nie dam sobie wcisnąć ciemnoty przez pierwszego lepszego biegłego. Co do chirurgów dłoni to operowała mnie młoda Pani doktor i złego słowa nie powiem, konsultowałem też mój przypadek jeszcze przed operacją z
  • Odpowiedz
  • 1
@NieBendePrasowac: heh, dla jasności: mam wynajętą kancelarię adwokacką ale to już byłaby historia na osobny wpis, bo to jest tak, że w zasadzie kancelaria ogranicza się do załatwiania spraw formalnych, natomiast sprawy merytoryczne dotyczące zagadnień medycznych ogarniam ja, ryję w książkach, wertuję publikacje i śledzę podobne sprawy sądowe i wyroki jakie w nich zapadały. Więc każdemu radzę: jeśli chcesz się z kimś sądzić to zgłębiaj tematykę również na własną rękę
  • Odpowiedz