Wpis z mikrobloga

W końcu dotarł switch 2.5gbps + dwa sfp+ 10gbps!
Czekałem prawie 2 miesiące, dziś odebrałem, bardzo malutki jest, pobiera ok 1.5W bez kabli/sfp obsadzonych
Ma spore wady tj ponoć ruch lata na wszystkich portach ale kosztuje 157 zł a że używany będzie w kontrolowanym i prostyn środowisku to nie ma problemu, jest tanio i szybko

#siecikomputerowe #internet
Pan_Slon - W końcu dotarł switch 2.5gbps + dwa sfp+ 10gbps!
Czekałem prawie 2 miesiąc...

źródło: IMG_0203

Pobierz
  • 15
@Pan_Slon: Właśnie szukałem czegoś podobnego, gdzieś tam w odległych planach miałem CRS310-8G+2S+IN, ale to inny budżet.

Cena niezła, ale to mnie zastanawia:

Ma spore wady tj ponoć ruch lata na wszystkich portach
@Pan_Slon: o akurat mam pytanie o sieć. Ma router w jednym pokoju i gniazdka lan w całym domu, a kable gdzieś schodzą się na strychu. Jak najłatwiej jest teraz puścić sygnał w te gniazdka? Mogę się wpiąć w to gniazdo obok routera, a na strychu podłączyć switch i jako źródło kabel z tego pokoju?
@Pan_Slon: mam taki switch raisecom ISCOM2000 to się nada do tego? Kojarzysz takie urządzenie? Podłączyłem to narazie rj45 z routera, ale on chyba wymaga jeszcze jakiejś konfiguracji, nie działa z automatu
@Pan_Slon: moze ma przepustowość 1gb/s na wszystkie porty. Switch to separacja ruchu. Zrób test, podepnij pod jeden port komputer i włącz jakiś sniffer. Do dwóch innych portów podłacz inne urządzenia i daj między nimi transmisje. Na sniffer że nie powinno się pojawić nic poza broadcastami. Jeśli pojawi się, to będą problemy, bo zwiększona liczba kolizji i 1Gb/s to robi się teoretyczny mocno. W dużych switchach to nawet robisz vlany, żeby wyciąć
@Pan_Slon: Skoro dane latają po wszystkich portach to nie jest to switch. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem na chwilę obecną jest CRS310-8G+2S+IN - koszt ok. 800zł i jest to jedyne rozsądne rozwiązanie na chwilę obecną.
@Pan_Slon: tam może być inny problem jeszcze, za mało pamięci na adresy urządzeń. Jak switch nie ma w tablicy, na który port słać to śle na wszystkie. Przy stackowaniu switchy to może robić problem. Może np mieć tablicę na 8 adresów i koniec. Jak nie podpinasz do innego switcha to może być ok. Podepniesz drugi i robi się totalna kaszana. Bo musi pamiętać np dodatkowe 10nadresów dla jednego portu.
@przegryw_28: CRS305-1G-4S+IN ma 4 porty 10Gbit + 1 miedziany na 1Gbit. Ale nie wiem czy o to ci chodzilo czy potrzebujesz też porty 2.5GBit/s. Bo jeśli tak to możesz użyc modułu Mikrotik S+RJ10 - ale on tani nie jest i grzeje się w opór.