Wpis z mikrobloga

Czy tylko ja widzę że problemem są "nasi sędziowie". To już od samego początku to było złe. Sędziów do TK, SN powinna wybierać konstytucyjna większość a nie bezwględna, czy zwykła większość. Wtedy nie było naszych sędziów, tylko sędziowie którzy stosują się do jednego prawa a nie sędziowie na posyłki, tej czy innej władzy, tak jak ma to miejsce w tej chwili. Zastąpienie sędziów pisowskich na platformerskich, lewackich czy konfederackich czy innej partii nie rozwiąże tego problemu. To przecież taka sytuacja gdzie podzielone państwo, gdzie jedni nie uznają drugich, już miało miejsce w II RP i skończyło się rozbiorem.

#polityka #sadownictwo #neuropa #polska
  • 10
problemem jest nieprawidłowy tryb obsadzania stanowisk, łamiący konstytucję.


@Filipterka25: A wiesz od kogo to się zaczęło? Jak po zaczęło tracić w sondażach to wprowadziło poprawkę żeby móc wybrać sędziów na zapas. A czemu pis przejął sobie TK? Bo był blokerem w 2007 do różnych reform. Ja wiem że na wykopie trzeba się opowiedzieć po jednej stronie, ale czasami warto spojrzeć na coś szerzej. To co napisałem może w jakimś stopniu usprawiedliwiać
A wiesz od kogo to się zaczęło?


@veranoo: Od odmowy - bez żadnego trybu - zaprzysiężenia prawidłowo wybranych sędziów przez Dudę.

ak po zaczęło tracić w sondażach to wprowadziło poprawkę żeby móc wybrać sędziów na zapas.


@veranoo: No tak, bo tych dwóch obsadzonych nieprawidłowo sędziów (uwalonych przez TK za Rzeplińskiego) to doskonałe uzasadnienie do walnięcia dubleró do TK, zmiany ustawy o KRS na niekonstytucyjną, chamskiego #!$%@? swoich na stanowiska sędziowskie...