Wpis z mikrobloga

  • 0
@kolezka1 od 1000 zł masz pełną klatkę Nikona. Do tego potrzebujesz obiektyw(y) - za 2 z 3 zlotych królów Nikona zapłacisz ok. 8000 {24-70 i 70-200 oba f2.8}. IMO aparat to obecnie sprawa drugorzędna. Najważniejsze są szkła, szkła i jeszcze raz obiektywy
  • Odpowiedz
@kolezka1: zależy w jaki sposób on chce ten pociąg uchwycić. Czy będzie podchodził blisko i robił „krotkim” obiektywem czy może z daleka robił zdjęcia pociągu jak sobie #!$%@?

Od tych czynników będzie zależało jaki obiektyw wybrać.
Canon ma świetny obiektyw 70-200 f4, który spisze się w drugiej opcji. Dodatkowo będzie mógł porobić portrety jeśli najdzie go ochota.

Do robienia zdjęć z bliska przydałaby się mniejsza ogniskowa.

Body czyli aparat może ktoś
  • Odpowiedz
  • 0
@Jakis_Leszek: narazie napewno z tym co jest w zestawie: obiektyw EF-S 18-55 IS II . Najwięcej zdjęć robi w ruchu, więc pytanie jaki byś polecił do tego? Czy może ten podstawowy da radę?
  • Odpowiedz
@kolezka1: rozumiem. Ten zestaw o którym wspominasz (canon eos 2000D + obiektyw 15-55) jest ok na początek. Od razu zaznaczę, że obiektyw jest dosyć ciemny, więc żeby zdjęcia wychodziły ostre i bez szumów to musisz fotografować w dzień. Taki zestaw to dobry początek przygody z fotografowaniem. Jak Twój syn pozna podstawy i złapie bakcyla to wtedy możesz pomyśleć o lepszym obiektywie (z przysłoną 2.8). Jeżeli mogę doradzić: jeżeli Twój syn nigdy
  • Odpowiedz
  • 0
@saquas dzięki za info. W zestawach z canonem były obiektywy is i DC, z tego co wyczytałem to is ma stabilizację, będzie to bardzo odczuwalne? Wersji z is jest dużo mniej :)
  • Odpowiedz
@kolezka1: z tego co widzę to sam aparat ma lepsze parametry i funkcjonalność niż 2000D, tylko domyślnie jest w zestawie z bardzo ciemnym obiektywem (F4.5-6.3). Wydaje mi się, że Twój syn jednak więcej korzyści będzie miał z jaśniejszego obiektywu. Możesz poszukać czy można kupić samo body i czy są jakieś jaśniejsze obiektywy do 500-600 zł. Wydaje mi się, że raczej nie (a jak są to stałoogniskowe - czyli bez zooma). Pamiętaj,
  • Odpowiedz
@kolezka1: z ciekawości wszedłem na olx i jest cały wysyp używek nawet z dwoma obiektywami za 1500. Ciekawe dlaczego? Wolą robić zdjęcia telefonami?
  • Odpowiedz
  • 1
@saquas jest duży wybór, tylko 90% ma obiektyw DC III - bez stabilizacji. A czemu ludzie sprzedają to ciężko stwierdzić, to najtańszy aparat, więc jest dość popularny
  • Odpowiedz