Wpis z mikrobloga

Hej mireczki, mam #telewizory #oled od LG model to 55b7 zakupiony w lutym 2018, więc sieci mi już prawie 5 lat i niestety od miesiąca widzę wypalenia matrycy już nawet momentami podczas oglądania filmów. Niemal nigdy nie oglądałem zwykłej tv, to wypalnia powstałe głównie z filmów na wszelkich netflixach itp (paski na dole to od napisow...), dzieci graja też na switchu w bardzo różne gry, żadna nałogowo i matryca jest w stanie jak widać na zdjęciach.

Mam pytanie, czy ktoś kiedyś szukał możliwości wymiany samej matrycy? Warto? Przypuszczam,am, że nawet jeśli będzie dostępna do tego modelu to cena zabije, więc pewnie wymienię na 65 nowszy model a ten pójdzie do pokoju jako ekran do konsoli dla dzieci.

Na jakich forqxh warto popytać o matrycę?

#oled #telewizory #tv #elektronika #rtv
Volter - Hej mireczki, mam #telewizory #oled od LG model to 55b7 zakupiony w lutym 20...

źródło: temp_file3728820836973130436

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Varumax automatyczne miałem uruchomione i okresowo robiłem reczne odswierzanje. Ale IMHO i tak efekt jest super, na to ile tv świecił to wypalenie nie jest jakieś absurdalne. To 5 lat świecenia niemal codziennie po kilka godzin.
Wydaje mi się, że wykończył go materiał HDR, szczegół ie w pierwszych latach napisow nie dało się zmienić i świeciły na100% biało
  • Odpowiedz
@Volter: 5 lat to taki standard dla tej technologii, czy wg. Ciebie trafiłeś na "gorszy" egzemplarz? Nie boisz się, że w nowym modelu, znowu nie wypali się matryca? Nowe są trwalsze ? Pytam bo sam się zastanawiam teraz, nad LG oled, ale jak widzę takie posty, to średnio trochę o ich jakości świadczy wg. mnie.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@claas86 kupując go znałem ryzyko, wtedy to była 2 generacja i tak dużo lepsza od pierwszej ale wciąż słabsza od dzisiejszych.
Od pierwszego dnia do dziś włącznie nie żałuję, najlepszy zakup technologiczny w domu, nic nie przebije doznań z oglądania filmów.
Nastepny na 100% OLED chociaż liczyłem że technologia microled szybciej nadejdzie.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@zjadlbym_kebaba po dwóch dłuższych już granica między jest już mniej widoczna, jest bardziej rozmyta ale dokucza mi jeszcze jedno, kolor skóry już jest mniej naturalny w centrum ekranu, każda postać jest taka jakaś blada... jak jest bliżej krawedzi dopiero widać naturalny odcień.
  • Odpowiedz