Wpis z mikrobloga

hello. Dostałem ofertę pracy na B2B i wypada mi założyć #jdg (branża - grafika komputerowa)(wcześniej umowy o dzieło/zlecenie lub useme). Jestem zupełnie zielony w tym temacie i zaczynam dopiero się wdrażać, czytać oraz edukować się w zawiłościach systemu - staram sie zrobić speedrun i załapać się na dofinansowanie na założenie pierwszej działalności gospodarczej dla osó bezrobotnych (potrzebuję aby zakupić lepszy sprzęt do wykonywania pracy) Czy macie do polecenia jakiś wartościowy przewodnik lub serwis na start dla osób z działalnością? Coś co zbuduje podstawową wiedzę na temat podatków, zobowiązań prawnych i też może tricków lub polecanych rozwiązań? (prócz oczywiście oficjalnych stron rządowych). Może jest coś typu "gdybym tylko wiedział te kilka rzeczy przed założeniem #jdg "( ͡° ͜ʖ ͡°)
#dzialalnoscgospodarcza #prawo #podatki #podatki2024
WakacjenaTrisolaris - hello. Dostałem ofertę pracy na B2B i wypada mi założyć #jdg (b...

źródło: AdobeStock_333590900

Pobierz
  • 3
@Wakacje_na_Trisolaris: Google i 20 godzin i możesz potem sobie sam prowadzić JDG. Jak nie chcesz inwestowac 20h to bierzesz księgowego i wtedy on Cie prowadzi.

Jak sie zareestrujesz tutaj:
https://www.infakt.pl/polecam/biurorachunkowe
To oddzwania taki potencjalny ksiegowy i możesz z nim pogadac na temat startu JDG i sprawdzic czy Ci odpowiada, jeśli tak to podpisujesz umowę chyba na rok i działacie. Nawet jak nie odpowiada to odpowie na pytania które Cie nurtują