Wpis z mikrobloga

*wpis jakkolwiek narzekający na Windowsa*
Linuksiarze: HYHY DLATEGO LINUKS NAJLEPSZY MORDO WINDOWS GUWNO ZAINSTALUJTA MINTA SUPER ŁATWE DISTRO TAK JAK ŁINDOWS HYHY SERIO MORDO MEGA ŁATWE DISTRO BYCZQ ATW TO UŻYWAM ARCZA HYHY

I tak za każdym #!$%@? razem. Linuksiarze to sekta, a potem płacz że nikt nie lubi Linuksa i Linuksiarzy. Sami ciężko pracują na taką reputację. xD

#windows #linux #pcmasterrace #komputery
  • 43
@keep_it_real: Wiem. Ale czy migracja na ARM się odbija? MacOS ma w dupie kompatybilność wsteczną od dawna. Ludzie zbierali gry na Steam i nagle puff - od tej wersji nie wspieramy 32 bitowych aplikacji w ogóle, więc adios :D
@Czlowiek_Ludzki: Po pierwsze, ten wpis nie odnosił się do nikogo po imieniu i wstawiony został zanim wdałeś się ze mną w tą autystyczną przepychankę. Nie powinieneś tego brać osobiście, a jednak wziąłeś to na tyle do siebie że aż musiałeś wstawić wpis na mirko o mnie.

Po drugie, po wpisie z klipem twojego fekalnego idola odpuściłem dalszą argumentację tak jak twój kolega, a Ty dalej brnąłeś w odpisywanie po tym gdy
@fervi: Komercyjny, to znaczy że rozwijany jest przez ludzi którym się płaci, a co za tym idzie zatrudnia się ludzi którzy się znają na rzeczy. GNU/Linux to amatorka klepana przez wolontariuszy która cierpi na masę problemów związanych właśnie z tym że nie pracuje nad nim rzesza ludzi którzy znają się na rzeczy.

Na ten przykład, obecnie trwa bitwa X11 vs Wayland, i coś tak trywialnego jak system renderowania okien jest polem
@keep_it_real: Linuks też lubi porzucać wsparcie dla starego oprogramowania i sprzętu z biegiem czasu. Jedynie Windows utrzymuje kompatybilność wsteczną, co jest jego największą zaletą jak i wadą.
i wstawiony został zanim wdałeś się ze mną w tą autystyczną przepychankę


Co w związku z tym?

Nie powinieneś tego brać osobiście, a jednak wziąłeś to na tyle do siebie że aż musiałeś wstawić wpis na mirko o mnie.


@supra107: Nie powinieneś tego brać osobiście, a jednak wziąłeś to na tyle do siebie że aż usunąłeś moje komentarze ;)

twojego fekalnego idola


Strzelania ciag dalszy. Pudlo, moze kiedys ci sie uda
@supra107: Akurat w kwestii X11 czy Wayland nie ma bitwy - Wayland to następca i programiści X11 pracują nad tym, by przesiadka była bezproblemowa

Pytanie co oznacza opracowany przez podstaw przez specjalistów. X11 też w założeniach taki jest, bo to był projekt komercyjny. Nie zmienia to faktu, że czas idzie do przodu i coś co było dobre 30 lat temu nie sprawdza się dzisiaj. Czy elementy Windowsa / MacOS się sprawdzają
@fervi: Ja tak tego nie widzę. Ja widzę to tak, że powstaje Wayland, ale X11 jak i Wayland nie są ze sobą kompatybilne, a twórcy DE są czasami wręcz napastowani aby przeszli na Waylanda.

Projekty FOSS to chaos z którego nie może powstać sprawne oprogramowanie. Windows przeszedł na DWM przy Viście i zostało to zrealizowane tak, że nikt nie odczuł żadnych problemów przy migracji. Dlaczego? Bo Windows był pisany i projektowany
@keep_it_real: Może dlatego że są to gry Windowsowe, i odpalasz je przez Wine, którzy przez swoje częściowe zacofanie względem obecnego kernela NT i natury bycia warstwą kompatybilności na Linuksie radzi sobie lepiej z kompatybilnością wsteczną oprogramowania Windows? A wszelkie komponenty GNU są na okrągło aktualizowane?

Gorzej jak znajdziesz jakiś projekt stricte pod Linuksa sprzed dekady, i nagle okaże się że odmawia współpracy na najnowszym kernelu. Tam zaczynają się prawdziwe schody. ;)
ale X11 jak i Wayland nie są ze sobą kompatybilne, a twórcy DE są czasami wręcz napastowani aby przeszli na Waylanda.


@supra107: No nie są same w sobie. Wayland to nowy koncept tworzenia środowisk graficznych. Jest warstwa kompatybilności Xwayland, jednak środowiska same w sobie (chociaż można odpalać pod Xwayland) muszą zostać przepisane, bo inaczej to bez sensu.

Windows przeszedł na DWM przy Viście i zostało to zrealizowane tak, że nikt nie
@fervi: Albo wóz albo przewóz. Pokonanie Windowsa oznacza stworzenie czegoś na co każdy przeciętny użytkownik Windowsa może przejść ot tak. Linuks tym nie jest.

Widzę taki dziwny paradoks społeczności Linuksa. Chcą aby więcej ludzi korzystało z Linuksa, a jednocześnie nie chcą aby Linuks był jak Windows. Ale właśnie fakt, że Linuks nie jest jak Windows oznacza, że Linuks pozostanie niszą.

Jest to system operacyjny który u podstaw jest systemem konsolowym z
Pokonanie Windowsa oznacza stworzenie czegoś na co każdy przeciętny użytkownik Windowsa może przejść ot tak. Linuks tym nie jest.


@supra107: Dziwne założenie. A czy Android jest tym co pozwala użytkownikom Windowsa się odnaleźć? Może nie trzeba robić klona Windowsa?

Chcą aby więcej ludzi korzystało z Linuksa, a jednocześnie nie chcą aby Linuks był jak Windows


@supra107: Ja osobiście uważam, że nie ma co powielać złych nawyków Windowsa / MacOS. Załóżmy,
@wafel14: Zapomniałeś mnie wyzwać od upośledzonych i innych pejoratywnych określeń, postaraj się bardziej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dziwne założenie. A czy Android jest tym co pozwala użytkownikom Windowsa się odnaleźć? Może nie trzeba robić klona Windowsa?


@fervi: Jako użytkownik Windowsa i Androida stwierdzam że stawianie Androida obok Windowsa czy nawet desktopowego Linuksa to absurd. Już wolałbym droczyć się z Debianem niż korzystać z jakiejś pochodnej ChromeOS
@gomjeden: To może sprecyzuję: niezależne projekty FOSS. Android jest projektem FOSS ale jest to bardzo porządny projekt, bo jest rozwijany i zarządzany przez jedną z największych korporacji na świecie więc dbają o jakość oprogramowania.

Czego nie można powiedzieć o wielu projektach które składają się na dystrybucje Linuxa, czy też całe dystrybucje składające się z takich projektów. Gdy nikt nie ma bata nad głową aby oprogramowanie posiadało jakiś standard, wtedy zaczyna się
supra107 - @gomjeden: To może sprecyzuję: niezależne projekty FOSS. Android jest proj...

źródło: foss project

Pobierz
To może sprecyzuję: niezależne projekty FOSS


@supra107: jest mnóstwo niezależnego (rozumiem, że chodzi o zależność od finansowania przez szeroko rozumiane korporacje) oprogramowania FOSS, które bynajmniej nie jest niesprawne. Na myśl przychodzi mi tutaj np. Timeshift albo Syntching.
Linuksa to absurd. Już wolałbym droczyć się z Debianem niż korzystać z jakiejś pochodnej ChromeOS i jej zestawu oprogramowania. xD


@supra107: ChromeOS ma Linuksa w sobie (i Androida). W ustawieniach aktywujesz Linuksa i działa to jak WSL2 (tylko lepiej, bo LXC, a nie Hyper-V).

A jego społeczność nie powinna budować przeciwnych oczekiwań, jakoby Linuks był zamiennikiem Windowsa. Jak na razie dalej aktywnie umacniają ten mit polecając Minta zamiast Windowsa jako absolut.