Wpis z mikrobloga

Fabrity Holding (K2 kiedyś) ogłosiło nabywanie akcji własnych.

Chciałbym skorzystać z tego ale nie mam żadnego doświadczenia jak w praktyce mogę skorzystać ze sprzedaży tych akcji po podanej stawce a mam ich trochę.

Ktoś mnie wyedykuje? Z góry dzięki za jakieś info.

#gpw #gielda
Microbiusz - Fabrity Holding (K2 kiedyś) ogłosiło nabywanie akcji własnych.

Chciałby...

źródło: FabrityHolding

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Microbiusz: Odpowiem Ci w skrócie, skup akcji włąsnych to jest taka dywidenda ale lepsza bo korzystniejsza podatkowo, a dodatkowym bonusem jest #!$%@? małych akcjonariuszy w dupe. Nie znam spółki ale jeśli oferowana cena jest powyżej rynkowej to redukcja będzie #!$%@? i jeśli jesteś zbyt małym inwestorem to twój zysk może nie przekroczyć kosztu wystawienia przez biuro poświadczenia o posiadaniu akcji, które jest niezbędne do wzięcia udziału w skupie, tym samym
  • Odpowiedz
  • 0
@DeoLawson: Korzystniejsza podatkowo jak dywidenda? To ciekawe. Rozwiniesz? Nie wiem ile będzie kosztowało to poświadczenie ale mój portfel jest 6 cyfrowy. Kurs wykupu jest w zależności od momentu około 3zł ponad kurs rynkowy a mam kilka k akcji, co mnie zadowala. Ciekawi mnie jak to jest z ludźmi którzy np. kupili akcje po ogłoszeniu skupu, wydaje się że oni nie powinni brać udziału w skupie.
  • Odpowiedz
@Microbiusz: No to jak masz 6 cyfrowy portfel tej spółki to już raczej będzie się opłacać. Skup akcji własnych jest korzystniejszy podatkowo od dywidendy z dwóch powodów, 1. ze względu na to że podatek od dywidendy jest kategoryczny, nie możesz go rozliczyć ze stratą na innych instrumentach 2. Podatek od dywidendy jest płatny natychmiastowo, natomiast od skupu akcji własnych na koniec roku, przez ten czas kasa może dalej procentować.
  • Odpowiedz
@Microbiusz: Sorry trochę namieszałem ci w głowie przez to że nie przeczytałem obrazka który wrzuciłeś. Z tego komunikatu wynika tylko tyle że spółka może nabywać akcje własne ale nie musi to być w formie wezwania bo nie ogłosiła wezwania do sprzedaży akcji. Zarząd może po.prostu kupować na rynku przez giełdę po parę akcji dziennie a równie dobrze moze ich nie kupować w ogóle. To powinno trochę wspierać kurs ale nie
  • Odpowiedz
  • 0
Kupiłem 1,5 roku temu w celu wyłapania dywidend po sprzedaży jednej z marek i zapowiedxiach dywidend, no i złapałem się na 3 w sumie na 12,40 na akcji co przy kilku k akcji nawet cieszy. Teraz szykuje się do sprzedaży bo kurs jest ok ponad cene zakupu, plus ten skup własny. Może jeszcze kupie za jakiś czas jak kurs spadnie i będę widział szanse że spółka będzie realizować strategie, ich topowy produkt
  • Odpowiedz