Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@mam_spanko: pojda seidziec, a pis bedzie gral karta weizniow politycznych, po za to tym, ze posadzono pisowkich kryminalistow. Bedzie to uzyte w wyborach samorzadowych i do PE. Parlamentrnych nie maja jak podwazyc, koalicja 15X ma stabilna wiekszosc. Ustawa budzetowa bedzie na czas uchwalona i przedstawiona Prezydentowi.
@mam_spanko: gorzej niż nowe wybory. Będzie dwu-panstwo.

Jeśli TK uznałby że ustawa budżetowa bez wąsika i Kamińskiego to nie ustawa, to Duda może ogłosić wybory...
Ale rząd może tego po prostu nie zrealizować.

Tak jak po prostu nie odbyły się wybory prezydenckie w 2020.
Nikt ich nie odwołał, po prostu ich nikt nie zorganizował.

Btw - tak się zaczynają wojny domowe. Nam to nie grozi, bo PiS nie ma dość ludzi
duda nie uzna budżetu bo powie ze nie brali w głosowaniu wasik i Kamiński którzy wg niego są niewinni i są posłami i skieruje ją do trybunału a tam wiadomo co


@mam_spanko: nawet jak skieruje do TK, to co? podstawą do rozwiązania sejmu jest jedynie niezłożenie budżetu u prezydenta, a jeżeli da do TK, to znaczy że złożyli i koniec historii
@mam_spanko: IMO: Jak Dudu doprowadzi czymś takim do wcześniejszych wyborów, to tylko PiS na tym straci. Beton zacznie pękać i ci umiarkowani pisowcy zaczną widzieć te bandyckie metody i albo nie pójdą głosować, albo zagłosują na konfę
@Bujak: TK może uznać że ustwa budżetowa to nie jest ustawa, bo nie uchwalał tego prawidłowy sejm (brak kaminskiego i wąsika) PODOBNO już w sprawie innej ustawy tak orzekł. Ale nie potrafię znaleźć.

Więc skoro to nie jest ustawa, to nie przedłożyli ustawy budżetowej. Więc nowe wybory
@graf_zero: spokojnie. Poza kwiczeniem pisowcow pod kampanie wyborcza do samozsadowych i PE nic wiecej z tego nie bedzie.

Trybunal kucharski mzoe orzekac co chce, nikt z koalicja rzadzacej nie daje o to uwagi ;)
Mysle ze Duda nie zdecyduje sie na takie osmieszenie, ze stiwerdzi ze rozwiazuje parlament - bo ten sie nie rozwiaze.