Wpis z mikrobloga

#mieszkanie #kupnomieszkania #pierwszemieszkanie #bk2
vsem privet ( ͡ ͜ʖ ͡)
Temat kupno pierwszego mieszkania.
W koncu kiedy mam zdolność zabrali bk2%…
Chyba nie ma sensu czekać na kolejny program bo zakładam, ze ceny ponownie skoczą o kolejne x%.
Fundusze mam ograniczone więc i wybór również.
Na pewno jest tu wielu doświadczonych landlordów którzy (dobrze) doradzą :)
Miasto stoleczne - pytanie : lepiej kupić mniejsze mieszkanie ale wybudowane po 2000r. (Świeższe) czy starą płytę lecz większy metraż - lepszy układ?
Zdrowia zyczenia i ciepełka w te chłodne dni!
  • 6
@matjuszka: robisz tabelę za/przeciw każdej inwestycji i sobie odpowiesz na pytanie zamiast słuchać rad anonów. Skąd mam wiedzieć, czy potrzebujesz mieć bliżej do żłobka czy do żabki? Jakbym był Oskarkiem 2000r to bym celował w nowe budownictwo, jak ustabilizowany 1990r pewnie przymknąłbym oko na gorsze fotki na Insta (choc trend się zmienia o dziwo) i docenił lepszy widok z okna starej płyty czy lepszy rozkład mieszkania i kilka dodatkowych metrów.
  • 0
Jasna sprawa, ogólnie mam jakiś swój zamysł, próbuje zwyczajnie zweryfikować czy nie jestem w błędzie. Wiem, że nie będzie to mieszkanie docelowe ponieważ na takie zwyczajnie brakuje mi środków. Ogólnie pytanie które mnie trapi najbardziej to to w/w, stara płyta z większym metrażem (3pok) czy 2pok w nowszym bloku. Najchętniej wziął bym 3pok w m2 wybudowanym po 2000r ale na to zwyczajnie raczej mnie nie stać, niestety
@matjuszka: daj więcej info. Jaki budżet i metraż wchodzi w grę? Jaka dzielnica? Stary blok to wielka plyta czy rama h? No i jaka dzielnica xd mieszkanie po remoncie czy ledwo co zdążyli babcie pochować i remontu nigdy nie widziało?
Na pewno pytaj udokumentowane czynsze, bo te teraz to potrafią byc szalone w starych blokach
  • 0
ok więc tak, cała kwota jaką zakładam, że będę operował to 800-850k - co do dzielnic, najchętniej bemowo, bielany, ochota, mokotów, śródmieście, Wola. metraż od 45m+ (tak jak pisałem wcześniej najchętniej 3 pok ale dobra okazja z 2 też wchodzi w grę) co do stanu, najchętniej do remontu, nie chce dopłacać za to, że ktoś odświeżył mieszkanie. Mam gdzie mieszkać, więc czas mnie nie goni, teoretycznie chce jak najwięcej (ilość metrów, najlepiej
@matjuszka: ej, No to w sumie powinieneś dać radę z 45m+ w bloku po 2000 roku. Może nie Śródmieście i Mokotów (chociaż… szukać można xd), ale Bielany czy Bemowo powinno być ok.
Jak robisz search to zobacz gdzie będzie największe w starym bloku i w tym po 2000r. I porównaj czynsze. Te spółdzielnie z blokami z wielkich płyt potrafią mieć szalone czynsze czasami.
Z tym budżetem mysle, ze masz w miarę