Wpis z mikrobloga

hej,
poszukuję osób które kupiły, bądź zamierzają kupić nieruchomość na południu europy (cele inwestycyjne, mieszkaniowe, wakacyjne, lokata kapitału), ale też przed mając zamiar zakupu pomieszkały sobie gdzieś pare miesięcy i stwierdziły że to tak fajnie wygląda tylko na zdjęciach. mam kilka pytań, może być priv.
cel jest znaleźć coś do mieszkania w czasie naszej zimy, a latem puścić to w wynajem wśród znajomych/rodziny.
czy to się wogóle opłaca - czy nie lepiej wynajmować sobie w różnych miastach w europie i szukać czegoś co się może spodobać? czy ktoś ogarniał kredytowanie takiej nieruchomości? co z relacjami z mieszkającymi tam lokalesami? czy bez znajomości języka da się kogoś poznać, czy pozostaje polonia? jak ogarnąć papierologie - czy są firmy które to załatwiają? jak ze szkołą/przedszkolem dla dzieci? tyle pytań tak mało odpowiedzi. ofc w necie jest trochę artykułów, ale mam wrażenie że to jakieś onety srety

#nieruchomosci #wlochy #hiszpania #portugalia #grecja
  • 3
  • Odpowiedz
@jaras2: Ja byłem pewien, że dokonam żywota na Maderze, póki faktycznie się tam nie znalazłem. Niby spoko, ale wszędzie od #!$%@? jaszczurek, karaluchów (tam sobie żyją) a plaże w #!$%@? wulkaniczne z wielkimi kamieniami zamiast piasku. Dziękuję bardzo, już mi się nie chce :/
  • Odpowiedz
@jaras2: dopóki nie zamieszkasz gdzieś na ponad miesiąc (a to i tak niewiele) to nie wiesz tak naprawdę na co się piszesz. Znasz tylko problemy ze swojego podwórka i nawet nie spodziewasz się, że to co dla ciebie codziennością, która wydaje się być pewna/podstawowa, gdzieś może być nieosiągalna. Kupowanie nieruchomości bez takiego ogarnięcia na pewno skończy się rozczarowaniem. Musisz wiedzieć czego oczekujesz od nieruchomości w tym konkretnym miejscu - bo
  • Odpowiedz