Wpis z mikrobloga

@GladysDelKarmen: Do takich szaf to zamawiam jedynie formatki w marketach budowlanych i montuję sam ale wymaga to narzędzi.

Tu może być problem z wymiarem 270 cm bo nie spotkałem tak długich płyt. Nawet te 240 może być za dużo. Będzie to problematyczne przy montażu i przenoszeniu po klatkach schodowych, windach itp. Dzieliłbym tę szafę zarówno w pionie jak i poziomie. Półki dlugości prawie 120 cm to dość długie i będą się
no właśnie gdybym robił sam, to bym kupował na wymiar płyty z odcięciem i oklejeniem, a sam wszystko złączył (wywiercić dziury, skleił kołkami itp).


@GladysDelKarmen: Powiem tak - kumpel też robił sam taką wąską szafę z gotowych płyt ale z wieloma półkami i szufladami to się męczył z nią chyba 2 tygodnie i nie wszystko wyszło tak jak chciał bo gdzieś wiertło mu zeszło, gdzieś się źle przykręciło, itd
Kupując gotowy
@NiezajebywalnyNiesporczak: 270 nie spotkałeś? W forpłyt np mają, inna sprawa, że przenieść ciężko i ciężko postawić. Lepiej podzielić na główna część i nadstawkę. A sam projekt dziwny, głębokość 35 cm to nic się nie mieści.

@GladysDelKarmen Bez jakiegoś doświadczenia to zmarnujesz materiał. Nawet obliczanie wymiarów formatek to pułapki. No masz okleiny na które trzeba zostawić miejsce. Na jakiej wysokośći masz sufit? Jeśli będziesz miał półki na tej samej wysokości po obu
@Rasteris: Thx, muszę zaktualizować wiedzę bo kilka lat temu jak zamawiałem to chyba maks 230 mieli. Może coś się zmieniło ale od dawna nie miałem potrzeby zamawiania tak długich formatek. Robię niewiele, tylko na własne potrzeby.

@GladysDelKarmen w projekcie zmieniłbym to, że ta środkowa ścianka od spodu opiera się na półce a nie na innej pionowej ściance. Jak nawrzucasz na półki to tam może się trochę giąć.
@NiezajebywalnyNiesporczak: to jakiś dziwny punkt, bo normalne wymiary są 2800x2050. Jeśli po ma sufit 272 cm to nie ma szans postawić nawet tak cienkiej szafy bęc kucia sufitu lub zdejmowania podłogi i kucia ( ͡° ͜ʖ ͡°) a montaż czegoś takiego to koszmar w powietrzu. W tym projekcie półki tylko na trójkaty albo wsuwane na kołeczki. Przy książkach to oczywiście się wygnie i z kołków spadnie, a
@GladysDelKarmen: za dużo różnych materiałów jest tu zastosowanych i za dużo rozwiązań technologicznych żeby robić to samemu. Dodatkowo elementy będą bardzo ciężkie i ich nie wniesiesz. A u stolarza będzie kosztowało majątek. A jesli grzejnik ma byc tak zabudowany to moze lepiej go usunac?
@Rasteris to nie ma być szafa na ubrania a regal na książki, lego i segregatory za szafkami, także 35 głębokości w zupełności wystarczy.

Na półkach, tak jak pisałem, będzie lego i książki. Z plecami się w ogóle zastanawiam czy je mieć czy nie. Bo może to być bez pleców z gola ściana.

Właśnie zdaje sobie sprawę, że samemu może być sporo zabawy. Narzędzia będę miał od teścia, także to nie jest problemem,
@GladysDelKarmen: podzielić to na dwie części. Dół z drzwiczkami i góra półki. Dół wtedy możesz np dać głębszy o 10 cm.
Nie będzie problemu ze stawianiem i wygodnie da się skręcic na podłodze całość. Pod książki to maks. długość półki 90 cm. Przy 120 cm to możesz kombinować manewr, że dajesz pod każdą półka cokól 3 cm wysokości, żeby usztywnić. Jeśli ma być pojedyńcza deska działowa między półkami to pólki muszą
@GladysDelKarmen: musiałbym policzyć ile materiału potrzeba, do tego ile czasu potrzeba, tak 2 dni roboty wychodzi z ustawieniem wszystkiego. No i czy to jest od ściany do ściany czy luzem. Kaloryfer to też dodatkowa zabawa z dziurami na rury. Jak jesteś z Warszawy to odezwij się na priv. Może się dogadamy. Robiliśmy już gorsze rzeczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)