Wpis z mikrobloga

Chce kupić od gościa Samsung'a S22 za 1300zł (w miare dobra cena) i pytam czy telefon wzięty na raty/umowe, a on odpisuje (screenshot) Sprawdziłem po Imei i nie ma go w żadnej bazie play'a ani playa, orange, tmobile. To jak on ten telefon dostał że nie musi go spłacać, ktoś wytłumaczy? I mogę se go bezpiecznie kupić?
#play #orange #plus #tmobile
Yagami - Chce kupić od gościa Samsung'a S22 za 1300zł (w miare dobra cena) i pytam cz...

źródło: Screenshot 2024-01-08 230609

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@Yagami weź też pod uwagę że to może być scam, wysyła ci czysty imei żebyś się nagrzał a przy kupnie powie a bo mam dwa i to jest ten drugi albo jakąś inną bajkę wciśnie, najbezpieczniej spisz z nim umowę kupna sprzedaży będziesz miał niewiele ale chociaż coś jak po 3 miechach telefon straci zasięg
  • Odpowiedz
  • 0
@bezlofficial: kupuje offline jade po ten telefon, ale mnie zastanawia jak on dostał telefon NIE ZA GOTÓWKĘ i nie ma go w bazie a pisał że telefon ma 1.5 roku niecałe
  • Odpowiedz
@Yagami pewnie już nieaktualne, ale napiszę. Są dwa typy ofert: abonament + raty oraz abonament z wplecioną dopłatą za sprzęt. W pierwszym przypadku urządzenie jest własnością operatora do momentu spłacenia rat. W drugim stajesz się właścicielem telefonu od razu po podpisaniu umowy niezależnie od tego, ile wpłacasz za sprzęt przy podpisaniu umowy, może to być nawet złotówka, a czy klient będzie spłacał abonament z ukrytą dopłatą za telefon, to już ryzyko operatora.
  • Odpowiedz