Wpis z mikrobloga

Hej #smarthome owe świry. Szukam rozwiązania odnośnie automatyki i wydaje mi się, że użyję #tuya. Najchętniej bym chciałem wszystko z thread protocol ale widzę, że mało jest kompleksowych rozwiązań lub są wielokrotnie droższe. Ale do rzeczy czy wiecie może którą bramkę wybrać, żeby móc sterować domem przez bluetooth bez konieczności podłączania mojego domu do chińskiej chmury (pytam prewencyjnie bo jeszcze nigdy apki nie widziałem)

#automatyka #inteligentnydom

  • 7
Sterowanie przez bluetooth wydaje się być dosyć karkołomnym pomysłem biorąc pod uwagę jego zasięg. Do jest dobre do end-pointów, ale cały system na BT to średni pomysł o ile wgl wykonalny bo nigdy czegoś takiego nie widziałem. Skąd taki pomysł?
@korin_: chyba najlepiej postawić HA (choć u mnie coś jeszcze banalniejszego - Hubitat) i komunikacja Zigbee/ZWave. Bluetooth z racji zasięgu warto sobie darować. Wi-Fi średnio się nadaje do tego - acz pojedyncze rzeczy mogą ostatecznie być. Celuj raczej w Zigbee/ZWave jak ma być bezprzewodowo a nie będziesz żałował ;)
  • 0
@kilo-bravo @slusar_o2: jak zwykle namieszałem miałem na myśli komunikację z bramką przez bluetooth do smartfona. Oczywiście wszystkie czujniki po zigbee.

@wykopzakop @xioner19 Czyli rozumiem, że uruchamiam HA i to hula po zigbee ze wszystkim? Czy dla każdej firmy potrzebuję osobnej bramki - chcę ograniczać liczbę warstw do minimum.