Wpis z mikrobloga

@piotr-chlopas: chyba nie zdajesz sobie sprawy z tego, że dalej nie napisałeś nic konkretnego, oprócz zarzutów bez podstaw.

Skoro PO "zamiast prowadzić politykę usprawniania, utrudniało, zamiast reformować najważniejsze gałęzie gospodarki i funkcjonowania państwa prowadziło coraz większą legislację" - to dlaczego awansowaliśmy w rankingach wolności gospodarczej?

Zamiast konkretów wypisałeś tylko jakieś polityczne zaczepki. Albo weź odpowiedzialność za swoje słowa jak facet i wskaż te konkrety, albo nie wchodź w dyskusję jak nie
@malinq: Widzę, że jesteś prosty chłopak i trzeba krowie na rowie tłumaczyć. No awansujemy, część jest gorzej przedstawiana w tym twoim rankingu, część lepiej ale daleko nam do państw cywilizowanych pod tym względem. Dalej mamy niejasne przepisy, często wykorzystywane przez urzędników, którzy nie ponoszą odpowiedzialności za swoje decyzje. Pewnie dlatego, że strzeliliśmy o całe 1,3 pkt wyżej w stosunku do poprzedniego roku mamy rekordową frekwencję upadłości firm :) bo żyje się
To, że tego nie rozumiesz sugeruje tylko, że pracujesz na etacie i nie bardzo orientujesz się jak dalece przepisy zostały zawoaluowane, co jest zrozumiałe bo nie masz z tym styczności.


@piotr-chlopas: od 2015 nie pracuję na etacie xDDDDDD

No napisałem np o kłamstwie tuska, przysięgającego, że zwolni każdego kto podniesie podatki, po czym zaczął sam podnosić podatki z uwzględnieniem 23% vatu na okres kilku miesięcy, który trwa do dziś, to jest
@malinq:

od 2015 nie pracuję na etacie xDDDDDD


To idź do jakieś poważniejszej firmy zatrudniającej z 200 osób i zapytaj na jakie trudności prawa napotykają prowadząc działalność, może wtedy ci się rozjaśni.

ludzie mają subiektywne odczucia komplikacji przepisów prawnych


XD Dlatego nie wiesz, dlaczego ludzie mają takie odczucia, bo doskonale wiedzą o tym dlaczego przepisy są na tyle skomplikowane, że problem mają nie tylko oni ale też urzędnicy, przykład rządów pisu
Ja wiem skąd to się bierze bo od wielu lat jestem na swoim


@piotr-chlopas: chłopka roztropka przerastają przepisy, więc problem jest w przepisach, a nie w chłopku roztropku xD

Mimo, że międzynarodowe rankingi oparte o statystyki i twarde dane wskazują, że jest inaczej.

Jeśli dane GUS są dla ciebie subiektywną opinią to jesteś plackiem cebulowym


Jakie pytanie zostało zadane w tym badaniu i powiedz czy dotyczy ono obiektywnego faktu czy subiektywnej
@malinq:

chłopka roztropka przerastają przepisy, więc problem jest w przepisach, a nie w chłopku roztropku xD


No wiadomo, przecież ostatnio nowy ład był napisany pięknie i przejrzyście, nawet urzędnicy bardzo chwalili, weź się nie ośmieszaj placku. Jasność przepisów to podstawa, jeśli urzędnik ma problem tzn, że przepisy nie są jasne a jeśli coraz więcej ludzi ma problem z interpretacją przepisów, tzn, że problem nie leży w prowadzących biznes a prawie. Możesz
No wiadomo, przecież ostatnio nowy ład był napisany pięknie i przejrzyście, nawet urzędnicy bardzo chwalili, weź się nie ośmieszaj placku.


@piotr-chlopas: przecież nowy ład to pisowski wymysł, a ja pytam o twoje zarzuty do rządów PO dzbanie xD

No to dawaj stronę i przypisy żebym wiedział na jakiej podstawie są te rankingi


@piotr-chlopas: https://en.wikipedia.org/wiki/Index_of_Economic_Freedom#Methodology

Proszę - opisana metodologia badań i brane pod uwagę zmienne.

Poszukaj w ankietach GUSu placku cebulowy
via Android
  • 0
@BeLpHeR
Technicznie rzecz biorąc już siedzą
"Mariusz Kamiński opuścił już komisariat przy ul. Grenadierów w Warszawie. Były szef MSWiA wsiadł do nieoznakowanego samochodu w asyście policjantów - informuje TVN24. Komisariat opuścił już także Maciej Wąsik. Byli szefowie MSWiA dotarli już do Aresztu Śledczego w Warszawie-Grochowie"
  • 0
@matowy: teatrzyk pod uspokojenie publiki, bo ludzie już szumią. Jutro wieczorem, albo najlepiej pojutrze wypuszczą ich z aresztu. Nawet nie zobaczą ZK.
  • 1
@wortor: Qrva nie wierzę w to, co czytam.
ONI NAPRAWDĘ POSZLI DO WIĘZIENIA.

Super. Naprawdę się nie spodziewałem. Myślałem, że to taki teatrzyk dla gojów... a tu szok i niedowierzanie.

Boję się teraz, że Duda celowo chce iść na zwarcie. Tego scenariusza nie przewidywałem. Oni są głupsi niż myślałem...

No szok normalnie...