Wpis z mikrobloga

@L3gion: Nie mogę się doczekać co wykombinują przy serii 50, bo wątpię żebyśmy mieli do czynienia z sytuacją Windowsową, czyli 10 dobra, 20 zła, 30 dobra, 40 zła, 50 dobra. Jensen już się nawąchał fufu poprawnie i odleciał w krainę lepszej wiadomości xD
@Jebiasz: 4090 jest popularny tylko dlatego że obecnie jest to najlepsze GPU i zajebiście się sprawuje do zastosowań ML. Co nie zmienia faktu że reszta serii 40 się kompletnie nie opłaca, 4060 to śmiech na sali, złącze 12VHPWR to nieporozumienie i lepiej szukać używanych 3090 niż pakować się w serię 40 i dodatkowo wspomagać chciwość zielonych. I mówię to jako fan Nvidii.
@antarhei: rx7600 ~1250 / rtx 4060 ~1350 .. ilosc klatek w grach na yt prawie ta sama.. ale jak dodasz dlss i genrator to 4060 duzo zyskuje plus pobiera polowe mniej pradu.

w dodatku widialem na yt porownania i cs2 na rx malo klatek (ustawienia wysokie ..wiem ze bede gral na low ale jakos straszna rozncia)
chill-out - @antarhei: rx7600 ~1250  / rtx 4060 ~1350 .. ilosc klatek w grach na yt p...

źródło: 1

Pobierz
@chill-out: RX 7600 i 4060 zrównują się w benchmarkach, do tego 4060, pomimo bycia kolejną generacją, oferuje niewiele większy wzrost wydajnościowy od 3060, ma sztucznie okrojoną specyfikację i Nvidia chce ją opychać na zasadzie frame gen tylko na 4060 więc kup najnowszą zabaweczkę dla najnowszej zabaweczki.

Co do okrojenia, realnie ta karta ma szynę PCIe x8, co oznacza że port którym wpinasz tą kartę do kompa realnie powinien być o połowę
supra107 - @chill-out: RX 7600 i 4060 zrównują się w benchmarkach, do tego 4060, pomi...

źródło: pr_2023_6_29_6_32_39_244_00

Pobierz
supra107 - @chill-out: RX 7600 i 4060 zrównują się w benchmarkach, do tego 4060, pomi...
@chill-out: Tylko pamiętaj że z natury działania generatora klatek automatycznie zwiększa się input lag więc kupowanie 4060 pod CS2 z włączonym frame gen jest głupotą. Tak jak mówiłem, najnowsza zabaweczka, a nie magiczne rozwiązanie wszelkich problemów jak to ludziom wmawia Nvidia.
@chill-out: cees i frame gen, nie wiem jak to skomentować. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To można sobie w singlu włączyć.
@supra107: no mnie ciekawi co tam będzie z 50xx bo pamiętam stare przecieki to były zachwyty, że wydajność poleci w kosmos a ostatnio widziałem jakieś przebąkiwania, żebyśmy się nie spodziewali wzrostu nawet takiego jak był przy 30xx-40xx. Więc będzie #!$%@? zabawnie jeśli to będzie prawda.
@chill-out: poleciałeś troszkę teraz z tym FG i DLSS w fpsach xD
Uważam podobnie jak @supra107 - pomijając aspekty wydajnościowe i cenowe to nvidii 4060 w życiu bym nie ruszył przez to jak olali graczy. Doją kasę na czymś innym niż GPU dla konsumentów, więc olali temat.
Gdyby nie to, że chciałbym spróbować Ray-Tracing w końcu to nawet bym nie spojrzał w stronę zielonych, a tak to się zastanawiam nad dziś
@supra107: gosc z filmiku doradza zeby poczekac ale na co :) jak to nic nowego nie nadchodzi w moim zakresie cenowym..

na Black friday 6700xt chodzily po 1400 ale ta cena juz chyba predko nie wroci.. 6750xt bylo 1450zl ale MSI mech wersje czyli helikopter helikopter wiec ciagle mysle :p