Wpis z mikrobloga

@Piastan:

- Gdyby teraz programu mieszkaniowego nie przedłużono, doszłoby do załamania na rynku - dodaje.


No i dokładnie dlatego należy go nie przedłużać. Zobaczymy co wtedy zrobią deweloperzy z inwestorami którzy kupują aby trzymać i potem sprzedać drożej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 6
@Khaine: jeszcze #!$%@? podaje przykład z USA gdzie w 2005 przedłużali i że to BYL ŚWIETNY PROGRAM, żeby jedno zdanie później napisać, że doprowadził on do światowego kryzysu 2008 xD
  • Odpowiedz
od pandemii budowlanka jest pompowana w kosmos. Kiedyś musi byc koniec eldorado


@simirgone: Im później będzie koniec pompowania balonika z tym większą falą uderzeniową #!$%@? w gospodarkę. Teraz jesteśmy na etapie gdy wciąż można bezpiecznie spuszczać powietrze i nie doprowadzić do masakry. Deweloperzy mają przestrzeń na obniżanie cen, a rentierka i ęwestorzy jak #!$%@?ą inwestycje na stracie to nikogo nie obchodzi, mogą nawet z bólu dupska zacząć na PiS głosować, te
  • Odpowiedz
  • 0
@Khaine Powietrze już jest spuszczane, tylko nie każdy to widzi. Kredyt 2% zamknięty zaraz po zmianie władzy, obiecywany 0% najwcześniej za pół roku i to z mocnymi ograniczeniami (o ile w ogóle wystartuje).
  • Odpowiedz
@Dlkvv: Powietrze będzie spuszczone dopiero właśnie gdy każdy będzie widział. Do tego czasu wszyscy będą trzymać i liczyć że nowy rząd da kolejną dawkę heroiny. Spuszczenie nadejdzie dopiero gdy stanie się jasne, że rząd nie da kolejnej dawki i spekuła zacznie uciekać z inwestycji.
  • Odpowiedz
@Piastan:

Jeżeli koszt budowy domu wynosi obecnie 5-6 tys. za m kw.


To ja poniżej 3k zrobiłem 2 lata temu do deweloperskiego za metr. Serio tak podrożało, czy po prostu pierdzielą jak wtedy na muratorze że bez 4500 nie podchodź ? Różne kwoty słyszałem i wszystkie okazały się bzdurą, zarówno 4k za metr jak i 5k za metr

Za to znam ludzi co zrobili własnymi siłami lub bez znajomości i taniej
  • Odpowiedz
  • 0
@Khaine Heroinisty nie można odciąć od narkotyku natychmiast, dawkę trzeba stopniowo zmniejszać. Podobnie jest tutaj i myślę, że deweloperzy zdają sobie z tego sprawę.
  • Odpowiedz
rentierka i ęwestorzy jak #!$%@?ą inwestycje na stracie to nikogo nie obchodzi, mogą nawet z bólu dupska zacząć na PiS głosować, te 100 tys głosów nic nie zmieni


@Khaine: ale sztuka polega na tym, żeby zadbać o interesy wąskiej, wpływowej grupy w taki sposób, aby inna duża, niewpływowa grupa była przekonana, że to o jej interesy zadbano
  • Odpowiedz
ale sztuka polega na tym, żeby zadbać o interesy wąskiej, wpływowej grupy w taki sposób, aby inna duża, niewpływowa grupa była przekonana, że to o jej interesy zadbano


@the_good_guy: Spadek cen mieszkań to za mało aby duża i szeroka grupa poczuła że się zrobiło lepiej? Przy jednoczesnym spadku cen pewnie dostępność też urośnie, bo by zaczęło być widać kto tam trzymał mieszkanka pod spekułę i jednak chce wyjść z biznesu.
  • Odpowiedz